Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?

Długie włosy to symbol kobiecości. Chcąc ładnie wyglądać powinnaś o nie szczególnie dbać. Jakich kosmetyków i produktów używać, by mieć mocne i zdrowe pasemka? I czego nie powinno się robić włosom?

Wypadanie włosów – przyczyny

Twoje włosy często wypadają, są cienkie i łamliwe? Kosmetyki i mikstury zawodzą? Jeżeli nie znasz przyczyny pogorszenia się kondycji włosów, nie możesz rozpocząć ich wzmacniać i leczyć. Do najczęstszych przyczyn osłabienia włosów należą między innymi: nadmierna pielęgnacja, choroby, stres, dieta uboga w witaminy. Jeżeli codziennie stylizujesz włosy, narażasz je na działanie gorącego powietrza, wysokiej temperatury i substancji chemicznych, które obecne są w środkach pomagających wymodelować włosy. W rezultacie pasma stają się przesuszone, pozbawione naturalnego nawilżenia, blasku i składników odżywczych, np. keratyny. Za przyczynę osłabienia włosów uznać można także choroby i stres. Przyjmowanie niektórych leków może doprowadzić do obniżenia się odporności organizmu i tym samym do zwiększenia podatności na szkodliwe czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego. Jeśli nie odżywiasz się zdrowo, twoje włosy będą słabe, pozbawione składników potrzebnych do wzrostu i regeneracji. Co zatem zrobić?

Jak dbać o włosy?

Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by poprawić kondycję zniszczonych włosów. Pielęgnację rozpocznij od dostarczenia fryzurze niezbędnych składników odżywczych. Mogą one pochodzić z kosmetyków lub naturalnych produktów. Do diety włącz pokarmy bogate w białko, witaminy i mikroelementy. Pamiętaj o spożywaniu dużych ilości wody w ciągu dnia. Skorzysta na tym także twoja skóra. Włosy możesz odżywiać także od zewnątrz. Nakładaj na nie maseczki przygotowane na bazie miodu, olejku rycynowego, owoców i olejków. Do odbudowy włosów konieczne jest także stosowanie kosmetyków nawilżających. Produkty te powinny być dobrane do rodzaju skóry głowy i włosów. Aplikuje się je zawsze przed suszeniem lub zaraz po zakończeniu tego zabiegu. Regularne podcinanie końcówek również może przynieść niezły rezultat. Wprawdzie nie poprawi to kondycji włosów jako takiej, ale wizualnie włosy będą ładniejsze, a końcówki gładsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *