Makijaż ślubny

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik: sukienka, biżuteria, fryzura, wesele i oczywiście makijaż. Ale jaki powinien być ślubny makijaż, by pasował do naszej urody i kreacji?

Makijaż ślubny jest połączeniem makijaży: dziennego (delikatnego i dopasowanego do dziennego światła), fotograficznego (maskującego niedoskonałości i dostosowanego do sztucznego oświetlenia), wieczorowego (trwałego i eleganckiego). Jak znaleźć złoty środek i stworzyć idealny makijaż ślubny? Wydaje się to być karkołomnym przedsięwzięciem; jest to jednak do zrealizowania.

W dniu ślubu musimy wyglądać nieskazitelnie. Powinnyśmy zatem dobrać takie kolory podkładu, różu lub cieni do powiek, które będą pasowały do naszej karnacji i typu urody. Możemy zmieszać ze sobą kilki odcieni podkładu i uzyskać taką barwę, która idealnie wtopi się w naszą karnację. Dobrze dobrany kolor kosmetyków pozwoli również zakryć wszystkie niedoskonałości w postaci wyprysków, przebarwień i popękanych naczynek. Dopasujmy makijaż do koloru i fasonu ślubnej kreacji i biżuterii – stworzymy wtedy jednolity wizerunek panny młodej.

Jakich kosmetyków użyć, by stworzyć makijaż ślubny? Trzeba użyć takich kosmetyków, które nie tylko współgrają z naszą karnacją, ale też takich, których używa się podczas wykonywania trzech wyżej wymienionych typów makijaży. Dobrze sprawdzą się zatem pudry rozświetlające położone na twarz i stonowane kolory cieni do powiek – jeśli przyjąć zasadę, że makijaż ślubny powinien być subtelny. Przede wszystkim makijaż ślubny powinien być z jednej strony trwały, z drugiej zaś – lekki. Pani młoda powinna czuć się w nim bardzo naturalnie i nie martwić się, że coś jej spłynie z twarzy, a sztuczne rzęsy odpadną. Warto zatem zastosować bazy pod podkłady lub pudry fixujące (utrwalające).

Makijaż ślubny to nie tylko makijaż twarzy. Pomalować również należy szyję i dekolt; ciało posypać można brokatem lub brązującym balsamem z świetlistymi drobinkami. Jeśli umiemy się malować, makijaż ślubny wykonać możemy w domu. Dysponując odpowiednimi kosmetykami i wystarczającą ilością czasu, stworzymy piękny makijaż. Często w salonach kosmetycznych poddać się można specjalnym zabiegom, które polepszą wygląd naszej skóry i sprawią, że w dniu ślubu będziemy wyglądać zjawiskowo. Czasami wystarczy peeling i maseczka wykonane w domowej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *