Lakier do włosów – jak utrwalić fryzurę bez ryzyka?

U fryzjera, po zdjęciu wałków, lub po prostu dla nadania włosom objętości — powodów, dla których stosujemy lakier do włosów, jest wiele. Przyjrzyjmy się więc temu kosmetykowi, który mimo upływu lat nie wychodzi z mody. Z pewnością może nam on pomóc, ale czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Na jaki lakier do włosów najlepiej się zdecydować?

Jeśli chcemy, aby nasza fryzura na dłużej zachowała wyjątkowy wygląd, powinniśmy postawić na jakościowy i sprawdzony produkt. Warto wybrać lakier zawierający pantenol i witaminę B3, gdyż te składniki gwarantują nawilżenie i wzmocnienie włosa. Dodatkowo wspomniane elementy stosowane są w kosmetykach zapobiegających rozdwajaniu się końcówek oraz ułatwiających rozczesywanie. Oprócz wymienionych składników idealny lakier powinien także posiadać formułę, która nie obciąża i nie skleja włosów. Produkt, umożliwiający sprawne rozczesywanie i niepozostawiający białego nalotu, jest rozwiązaniem, będącym w stanie zadowolić każdą użytkowniczkę. Pamiętajmy też o tym, że dobre lakiery mogą utrzymywać się na włosach nawet do 24 godzin.

Jakie efekty pozwala osiągnąć lakier do włosów?

Długotrwałe utrwalenie bez wysuszania włosów — to główny cel, jaki stawia się przed lakierami do włosów. Dodatkowym atutem będzie nadanie fryzurze połysku, świeżości i odpowiedniej formy. Dzięki temu nasza czupryna zostanie ujarzmiona, a nawet najbardziej niesforne pasma, znajdą się pod naszą kontrolą. Miłe w dotyku i wypielęgnowane włosy są rozwiązaniem, jakie będzie możliwe dzięki dobrze dobranemu kosmetykowi.

Czy lakier do włosów jest bezpieczny?

W niektórych sytuacjach powinniśmy zrezygnować z użycia omawianego produktu. Przy intensywnym słońcu, podczas ciąży, czy też w razie infekcjach gardła — w takich wypadkach lepiej będzie dla nas, jeżeli odpuścimy sobie stosowanie kosmetyku. Jednak należy mieć na uwadze to, że jeśli poprawnie używamy specyfiku, nie zniszczy on naszych włosów. Choć lakier ma wpływ na kondycję włosa, to przy rozsądnym korzystaniu z produktu, przyniesie on nam więcej korzyści, niż szkód.

Jak poprawnie stosować lakier do włosów? 

Przed użyciem produktu, należy go wstrząsnąć. Aby osiągnąć właściwy efekt, lakier do włosów powinniśmy rozpylać w odległości od 15 do 30 centymetrów od wybranego obszaru. Podczas spryskiwania, możemy dowolnie ułożyć naszą fryzurę, zgodnie z własnym zamysłem. Po stworzeniu upragnionej stylizacji musimy jeszcze chwilę poczekać, aż specyfik wyschnie i utrwali się na naszej fryzurze. Należy pamiętać o tym, aby produkt chroniony był przed nasłonecznieniem i ogniem.