Paznokcie bez tajemnic. Jak dobrać idealny lakier?

Każdy człowiek posiada swój jeden, ulubiony kolor, który wybiera w różnych sytuacjach życiowych. Tak samo kobiety, stojące przed dylematem, jakim jest dobór lakieru do paznokci, zwykle kierują się osobistymi preferencjami. Jednak ograniczanie się do jednej barwy, jest dosyć monotonne, dlatego z całą pewnością, można stwierdzić, że czasem warto spróbować czegoś nowego. Zakup odpowiedniego lakieru, nie jest sprawą tak oczywistą, jak mogłoby się wydawać. Warto znać kilka zasad, które pomogą wyeksponować nasze piękno.

Jaki lakier dobrać do mojej karnacji? 

Kobiety o jasnej skórze, lubią ubierać czerwone sukienki, gdyż ten kolor idealnie podkreśla ich piękno. Tak samo paznokcie pomalowane od ciemnoczerwonej po krwistoczerwoną barwę, będą odpowiednie dla bladych osób. W takiej sytuacji można także rozważyć cieliste odcienie, które będą dobrze komponowały się z karnacją. Jest to rozwiązanie, nadające dłoniom delikatności i elegancji. Natomiast przy oliwkowej cerze z pewnością sprawdzi się pomarańcz, intensywny róż oraz różne odcienie szarości. Jeśli chodzi o ciemniejszą karnację, przyjmuje się, że tutaj wachlarz możliwości jest najszerszy i prawie każdy kolor będzie wyglądał estetycznie. Także w lecie, kiedy nasza skóra jest opalona, warto spróbować nieco wakacyjnego szaleństwa i wybrać neonowe kolory.

Lakier matowy czy błyszczący? 

Do pracy biurowej, gdzie obowiązuje określony dress code, idealnie nadają się matowe paznokcie, najlepiej o klasycznej barwie. Osiągnięcie takiego efektu nie jest trudne, wystarczy kupić odpowiedni lakier, by nasze paznokcie mogły sprawiać wrażenie gładkich i wypielęgnowanych. Ten typ paznokci pomoże nam poczuć się pewniej w ważnych sytuacjach, podkreślając cechy takie jak powaga, odpowiedzialność i stateczność. Jeśli wybieramy się na wesele, studniówkę czy imprezę karnawałową, warto zaopatrzyć się w lakiery, które nadadzą naszym paznokciom połysku. W nieco mniej oficjalnych sytuacjach można pozwolić sobie na więcej luzu, dlatego lśniące paznokcie w jaskrawych kolorach, będą idealnie oddawały nasz dobry nastrój.

Ozdoby na paznokciach — jak zachować poczucie stylu?

Aby urozmaicić wygląd naszych paznokci, możemy sięgnąć po różne środki, wśród których wymienia się brokat, wzorki czy też naklejki. Najlepiej zdecydować się na jeden, konkretny sposób ozdabiania, tak żeby nie zrobił się niepotrzebny chaos. Geometryczne kształty, bądź nieskomplikowane wzory, potrafią zachwycić szykownością i odpowiednim zamysłem. Warto również udekorować na przykład co drugi paznokieć, co wygląda na estetyczny i przemyślany zabieg. Piękny efekt przechodzenia z jednego koloru w drugi, otrzymamy dzięki ombre na paznokciach. Jak widać, pielęgnowanie naszych pazurków może okazać się wspaniałą przygodą, która przyniesie nam uznanie i satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *