Wągry? To już nie problem! Daj swojej cerze szansę na zdrowy wygląd 

Żele do mycia, kremy, maści — w pielęgnację skóry twarzy z łatwością może wkraść się rutyna. Czasem podstawowe czynności, ukierunkowane na poprawę stanu cery, okazują się niewystarczające. Szczególną frustrację mogą czuć osoby zmagające się ze zmianami skórnymi. Wśród wyjątkowo problematycznych spraw, wyróżnia się zaskórniki, czyli czarne lub białe kropki, które często towarzyszą trądzikowi. Istnieje jednak prosty i warty uwagi sposób, który dostarczy naszej cerze składników, na jakie zasługuje. Dobroczynnym narzędziem do przywrócenia skórze blasku jest czarna maseczka peel-off, kosmetyk zyskujący popularność dzięki niezwykłej skuteczności.

Czy czarna maseczka to produkt dla mnie? 

Jeśli zmagamy się z obciążeniem, jakim problematyczna skóra, powinniśmy rozważyć zakup czarnej maseczki. Nie jest istotne czy posiadamy skórę tłustą lub mieszaną, jednak warto uważać, jeśli nasza cera wykazuje cechy wrażliwej. Również osoby mające problem z intensywnymi zmianami trądzikowymi, muszą liczyć się z ryzykiem przerwania ciągłości naskórka i pogorszenia stanu cery. Tylko w wypadku trądziku niezapalnego, możemy pozwolić sobie na wypróbowanie maseczki. Także otwarte rany na twarzy, to znak, mówiący nam, że lepiej poczekać z tego typu pielęgnacją do czasu zagojenia się niedoskonałości.

Jak działa czarna maseczka?

Najważniejszym elementem czarnej maseczki jest pozyskiwany z bambusa węgiel aktywny, na którym opiera się skuteczność specyfiku. Kosmetyk charakteryzuje się także działaniem odblokowującym pory, antybakteryjnym, oczyszczającym oraz usuwającym zanieczyszczenia. Razem z czarną maseczką, przejmiemy kontrolę nad ograniczeniem nadmiaru sebum. Dodatkowo zapewnimy ochronę naszej skórze przed wolnymi rodnikami oraz wyrównamy jej koloryt. Jeśli marzymy o gładkiej cerze, nasz cel może zostać osiągnięty poprzez usunięcie martwego naskórka. Plusem są również naturalne składniki, jakie zawiera maseczka, co przy właściwym stosowaniu, czyni ją bezpieczną i przyjazną dla skóry, jednocześnie eliminując ryzyko podrażnień.

Czarna maseczka — jak rozpocząć pielęgnację? 

Aby odpowiednio przygotować cerę do pielęgnacji czarną maseczką, należy najpierw wykonać „parówkę”. Wystarczy wlać gorącą wodę do miski, nachylić się nad nią i nałożyć na tył głowy ręcznik, zatrzymując ciepłe powietrze na twarzy. Czynność powinna trwać od 3 do 4 minut. Następnie możemy równomiernie rozprowadzić maskę na wybranym obszarze, który powinien obejmować takie części twarzy jak nos, czoło i brodę. Po wyschnięciu specyfiku możemy zwyczajnie zdjąć niepotrzebną warstwę. Dla odpowiedniego efektu czarne maseczki nie powinny być stosowane częściej niż raz w tygodniu, tak aby nie szkodziły osobie użytkującej. Na niektórych produktach można znaleźć nawet informację, zalecającą jeszcze rzadsze stosowanie produktu.