Makijaż ślubny dla brunetki i rudowłosej

Makijaż ślubny, a konkretnie perspektywa jego doboru, spędza sen z powiek przyszłym pannom młodym. Nic dziwnego: makijaż ślubny powinien spełniać szereg kryteriów, to znaczy kamuflować niedoskonałości, gwarantować trwałość na czas ślubu i wesela, a także wyglądać naturalnie. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, miesiąc przed ślubem warto wykonać próbny makijaż ślubny. W tym artykule dowiesz się, jak powinien wyglądać makijaż ślubny dla brunetki i rudowłosej.

Makijaż ślubny dla brunetki

Makijaż ślubny dla brunetki o niebieskich oczach

U brunetki o niebieskich oczach najlepiej sprawdzą się cienie do powiek w odcieniach nude, bladego różu i delikatnej brzoskwini. Oko można podkreślić klasyczną kreską oraz tuszem do rzęs o właściwościach podkręcających i wydłużających. Policzki warto pokryć rozświetlacz, a usta ozdobić czerwoną szminką.

Makijaż ślubny dla brunetki o zielonych oczach

Brunetki o zielonych oczach powinny podkreślać oczy czarną kredką i złotymi cieniami. Z kolei delikatny odcień brzoskwini, fuksja i intensywna czerwień to najlepsze pomysły na szminkę dla zielonookiej brunetki. Twarz można subtelnie wykonturować.

Makijaż ślubny dla brunetki o brązowych oczach

Brunetki o brązowych oczach powinny podkreślić je za pomocą brązowych cieni. Dobrym pomysłem dla brunetki o brązowych oczach będzie pokrycie twarzy rozświetlaczem, a ust – delikatnym błyszczykiem w odcieniu nude.

Makijaż ślubny dla rudowłosej

Makijaż ślubny dla rudowłosej o niebieskich oczach

Rudowłose o niebieskich oczach powinny postawić na makijaż ślubny w kolorze ziemi, to znaczy rdzawym, brzoskwiniowym i różowobrązowym. Dobrym rozwiązaniem będzie granat i pastelowa zieleń lub błękit. Rudowłose kobiety mogą zdecydować się na smoky eyes. Z kolei kolor ich ust najlepiej podkreśli brzoskwiniowy, jasno- lub ciemnoróżowy błyszczyk.

Makijaż ślubny dla rudowłosej o zielonych oczach

Zielonooka rudowłosa może wybrać cienie do powiek w odcieniach brązu lub delikatnej zieleni. Usta warto ozdobić szminką lub błyszczykiem w kolorze przydymionego różu lub pomarańczy.

Makijaż ślubny dla rudowłosej o brązowych oczach

Do brązowookiej rudowłosej panny młodej najlepiej pasują złociste i delikatnie brązowe cienie do powiek. Oko warto pociągnąć kredką przy górnej i dolnej powiece. Rudowłose powinny podkreślać rzęsy czarnym tuszem, a usta – śliwkową, różową lub brzoskwiniową szminką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *