TOP 5 metod na przyspieszenie wzrostu włosa. Najlepsze domowe sposoby

Wiele kobiet chce mieć piękne, długie, lśniące włosy i to jest ich celem. Niewiele z nich wie, jak przyspieszyć ich wzrost. Co zrobić, żeby pasma rosły szybciej bez żadnych strat? Mamy dla Ciebie pięć najlepszych sposobów.

Poradniki, jak przyspieszyć wzrost włosów, są niezwykle popularne w Internecie. Możesz natknąć się nawet na magiczny wpis, dzięki któremu pasma urosną 10 cm w ciągu miesiąca. Niestety, nie jest to możliwe. Można jednak przyspieszyć porost włosów dzięki kilku, prostym sposobom.

TOP 5 METOD NA PRZYSPIESZENIE WZROSTU WŁOSA

1. Wcierki do włosów

To najskuteczniejszy sposobów na przyspieszenie porostu włosów. Wcierki są niezwykle skuteczne, a wszystko dlatego, że działają w skórze głowy, wzmacniając cebulki. To preparaty, które pobudzają do szybszej pracy, przyspieszając wzrost włosów, a dodatkowo zawierają mnóstwo drogocennych składników odżywczych. Najlepiej sprawdzają się wcierki z czarnej rzepy, bursztynu czy ziół, np. pokrzywy i skrzypu.

2. Masaż skóry głowy

To w tym kryje się sekret, ponieważ podczas wcierania produktu pobudzamy mikrokrążenie, a do cebulek dociera więcej składników odżywczych, których potrzebują do wzrostu. Masaż skóry głowy jest podstawą. Najlepiej, aby podczas mycia masować skórę głowy, trzymając ją w dole – wtedy pielęgnacja jest o wiele skuteczniejsza.

3. Dieta i suplementacja

Składniki, które dostarczasz organizmowi w pożywieniem, stanowią kluczową rolę. Zrównoważona, bogata w odpowiednie mikroelementy dieta sprawia, że włosy rosną o wiele szybciej. Wszelkie choroby, przeziębienia czy niektóre przyjmowane leki osłabiają cebulki, dlatego tak ważne jest ich odżywianie zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Nasze włosy potrzebują przede wszystkim: cynku, witamin z grupy B, witaminy A, biotyny, kwasów omega. Znajdziesz je w owocach, warzywach, rybach i produktach zbożowych.

4. Systematyczne picie drożdży

To świetny sposób, aby włosy rosły szybciej. Drożdże to silne antyoksydanty i cenne witaminy z grupy B oraz E. Warto je pić np. przez 3 miesiące, a następnie odstawić, aby organizm usunął nadmiar witamin. Wystarczy zalać około 50 g drożdży wrzątkiem, a po przestudzeniu wypić i powtarzać czynność każdego dnia.

5. Olejowanie włosów i skalpu

Najpopularniejszy sposób na przyspieszenie porostu. Ważne, aby sięgnąć po olejek, który jest dostosowany do Twoich potrzeb. W tym celu wykonaj test na porowatość dostępny w Internecie. Regularnie wcierany olejek jest w stanie zdziałać cuda. Wzmacnia cebulki, dzięki czemu włosy rosną szybciej. Jest wiele metod olejowania, więc na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.