Stop cellulitowi! Jak pokonać skórę pomarańczową?

Cellulit (skórka pomarańczowa) to nie tylko defekt kosmetyczny, lecz także nieprawidłowości związane z ułożeniem tkanki tłuszczowej. Jeżeli cierpisz na taką przypadłość, to jak najszybciej powinnaś zapoznać się z metodami jej leczenia.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit uwidacznia się w postaci nierównomiernie ułożonej tkanki tłuszczowej, powstaje w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi i limfy oraz braku napięcia skóry i prawidłowego ujędrnienia. Skórka pomarańczowa występuje u około 70% kobiet, a pojawia się na brzuchu, udach i pośladkach. Przyczynami powstawania cellulitu są: zaburzenia poziomu hormonów, niewłaściwa dieta, stres, mała aktywność fizyczna, uwarunkowania genetyczne lub nieprawidłowa pielęgnacja ciała.

Sposoby redukowania cellulitu

1. Dieta

Antycellulitowa dieta powinna skupiać się na oczyszczaniu organizmu z toksyn i polepszeniu przemiany materii. Należy zrezygnować z gazowanych napojów, ciężkostrawnych potraw, soli i używek, a spożywać więcej wody niegazowanej, błonnika, witamin, antyutleniaczy (warzyw i owoców), nabiału, orzechów, ryb, kiełków zbóż i zielonej herbaty. W diecie antycellulitowej ważne jest również regularne odżywianie się. Najlepszą metodą redukcji cellulitu jest rozplanowanie pięciu posiłków przyjmowanych o stałych porach.

2. Ćwiczenia

Ćwiczenia pomagają w poprawie krążenia krwi, spalaniu tkanki tłuszczowej, wzmacnianiu mięśni i ujędrnianiu skóry. W walce ze skórką pomarańczową sprawdzą się: szybkie spacery, jogging, jazda na rowerze lub zajęcia na basenie. Trening nie powinien być intensywny, ale systematyczny, przeprowadzany kilka razy w tygodniu.

3. Zabiegi

W zwalczaniu cellulitu poleca się zabiegi modelujące sylwetkę, których działanie polega na ujędrnianiu i wygładzaniu skóry. Jednym z najpopularniejszych jest masaż mechaniczny z zastosowaniem energii światła i energii fal radiowych. Aby osiągnąć zadowalające efekty, zaleca się wykonanie do sześciu zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *