Jak używać trymera? Rodzaje i techniki strzyżenia

Mówisz trymer i od razu masz na myśli faceta, który próbuje równo przystrzyc swoją brodę. Tymczasem trymera używają też panie. Do czego jest im potrzebny, jak wygląda damski trymer i jak należy z niego korzystać?

Rodzaje trymerów

Zacznijmy od tradycyjnych trymerów do strzyżenia brody i wąsów. Taki trymer przypomina zwykłą maszynkę, ma jednak węższe ostrza, które zapewniają mu precyzję usuwania krótszych i dłuższych włosów. Trymery zazwyczaj posiadają kilka ustawień długości, dzięki czemu z łatwością można usunąć kilkudniowy zarost.

Dostępne są również trymery do usuwania włosów z uszu i nosa. O ile te pierwsze można wycinać bez większych przeszkód, o tyle te drugie chronią błonę śluzową nosa przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniem; nie należy zatem usuwać ich całkowicie. Trymer do takich włosów jest podłużny i wąski, działa w bardzo delikatny sposób i nie podrażnia wrażliwych miejsc, jakimi są uszy i nozdrza.

Trymer do brwi to dość nowy wynalazek. To niewielkie urządzenie zakończone małym ostrzem o długości około 1 cm, bardzo tanie i dostępne w każdej drogerii. Jeden trymer wystarczy na kilka użyć, a zasilany jest zwykłymi bateriami.

Kolejnym wynalazkiem jest trymer do bikini. Precyzyjnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z miejsc intymnych. Takie urządzenia przypominają zwykłe maszynki, ale są o wiele mniejsze, mają mniejsze ostrza i przeważnie są zasilane akumulatorem. Skracają włosy do długości nawet pół centymetra.

Jak używać trymerów?

Przed przystąpieniem do zabiegu warto zmiękczyć owłosienie i zrobić peeling skóry (oprócz małżowin usznych i błony śluzowej nosa). Następnie usuwamy zbędne włoski za pomocą trymera:

  • do brody i wąsów – dłuższą nasadką golimy cały zarost, krótszą włosy rosnące powyżej linii szczęki, a najkrótszą owłosienie z tej samej części twarzy, ale poza bokobrodami;
  • do włosów w uszach i nosie – końcówkę urządzenia umieszcza się w uchu lub nozdrzu, włącza się i delikatnie przycina włoski, korzystanie z tego trymera jest bezbolesne i bezpieczne;
  • do bikini – wykonujemy ruchy z góry na dół; takie trymery zostały zaprojektowane tak, by nie stykały się ze skórą i nie wywoływały podrażnień.

Jak wybrać trymer?

Kiedy będziesz wybierała trymer, kieruj się trzema zasadami. Po pierwsze zwróć uwagę na sposób zasilania. Te z akumulatorem są bardziej poręczne, choć co jakiś czas trzeba je ładować. Mniejsze trymery są zasilane bateriami lub sieciowo. Po drugie wybierz odpowiednie nasadki i ustawienia długości strzyżenia. Im więcej opcji ma trymer, tym lepszy efekt osiągniesz. I po trzecie rodzaj ostrza też ma znaczenie. Powinno być trwałe i odporne. Podobno najlepsze są te wykonane ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *