Jak dbać o rzęsy? Przedstawiamy 3 domowe sposoby!

Okolice oczu są jedną z najbardziej delikatnych części ciała. Dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Takiej szczególnej opieki potrzebują także rzęsy. W obecnych czasach rzęsy odgrywają jeszcze większą rolę niż zwykle, ponieważ dolna połowa twarzy zasłonięta jest maseczką. W związku z tym przedstawiamy kilka świetnych sposobów, dzięki którym Wasze rzęsy będą jeszcze dłuższe, gęstsze i piękniejsze niż zwykle!

Choć tego nie widać, to na górnej powiece mamy od 150 aż do 200 rzęs! Na dolnych nieco mniej, ale również jest to imponująca ilość ponad stu rzęs. Warto wiedzieć, że każdego dnia wypada około 1-3 rzęsy i jest to norma. Jeśli jednak widzisz, że każdego dnia wypada Ci ponad 4 rzęsy, to znak, że należy skontaktować się z lekarzem.

3 domowe sposoby dbania o rzęsy

1. Demakijaż

Demakijaż często wykonujemy mechanicznie i szybko. Demakijaż oczu trzeba jednak wykonać delikatnie i spokojnie. Najlepiej wybierz produkt do cery wrażliwej. Nasącz waciki w płynie micelarnym i przyłóż je do zamkniętej powiek i chwilę odczekaj. W ten sposób tusz się całkowicie rozpuści, a Ty nie będziesz niepotrzebnie trzeć swoich rzęs. Nigdy nie zapominaj o demakijażu rzęs, bo osadzony tusz przez noc może wykruszyć się razem z naszymi rzęsami – a tego przecież nie chcemy.

2. Spanie

Pozycja do spania jest szczególnie ważna w przypadku naszych rzęs. Jeśli lubimy spać na brzuchu i wtulać się na poduszkę to… nasze rzęsy tego nie lubią! Są wtedy narażone na tarcie i uszkodzenia. Zamiast takiej pozycji staraj się spać na plecach. Doskonałym korkiem jest również wymiana standardowej poszewki na taką ze 100% jedwabiu. Jedwab jest materiałem niezwykle delikatnym, który nie uszkodzi naszych delikatnym rzęsom (a i włosy nam za to podziękują).

3. Odżywienie

Maski i odżywki do włosów są naszą codziennością. Balsamy do ust również. Dlaczego więc często zapominamy o ekstra odżywieniu również rzęs? One także tego potrzebują! Dlatego, zamiast inwestować w kolejny drogi tusz, warto…kupić odżywkę do rzęs. Odżywka skutecznie wzmocni nasze rzęsy, a także skutecznie je zagęści i wydłuży. Regularne stosowanie odżywki przynosi spektakularne efekty! Dzięki tym efektom zapomnisz, że kiedyś chciałaś przedłużać swoje rzęsy. Warto codziennie po demakijażu zaaplikować odżywkę. Szczególnie polecamy odżywkę Nanolash – ma świetny skład i jest w przystępnej cenie.

Dzięki tym 3 domowym sposobom Wasze rzęsy odżyją i będą gęstsze i dłuższe. Jeśli będziecie dbać o rzęsy codziennie, to na pewno się tym odwdzięczą, a Wasze spojrzenie będzie powalające!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *