Hit ostatnich miesięcy! Czy znasz kultowy masaż twarzy Kobido?

Kobido zakłada, że twoje piękno wynika z równowagi między zdrowiem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Jest ono poparte prawidłową pielęgnacją i dobrą techniką masażu. Kobido jest masażem twarzy, który nieco różni się od tradycyjnego. Regularnie wykonywany przynosi niezwykłe korzyści dla twojej cery. Dowiedz się, czym jest Kobido i jakie sa jego zalety.

Czym jest masaż kobido?

Kobido to manualna technika masażu twarzy. Ma on różną intensywność, dlatego działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale przede wszystkim na głębsze warstwy, w tym także mięśnie. Robi się go, aby zrelaksować mięśnie, usunąć niechciane napięcie, usprawnić przepływ krwi i limfy. Wedug japońskiej filozofii taki zabieg nasila przepływ Qi (energii). To daje nam efekt gładkiej i młodzieńczej skóry niczym po liftingu.

Ciekawostka

Kobido to dużo więcej niż technika masażu. w Japonii funkcjonuje jako dziedzina sztuki i została wypracowana w XV wieku wyłącznie dla rodu cesarskiego i wpływowych rodów. Masaż Kobido jest dedykowany mięśniom twarzy, ale może być wykonywany także innych częściach ciała: brzuchu, pośladkach, dekolcie, ponieważ masaż daje wiele całemu organizmowi.

Jak wygląda masaż Kobido? Etapy masażu

To zaskakujące, ale Kobido samej tylko twarzy to ponad tysiąc technik ruchów ręki, podzielonych na 48 kategorii! Masaż obejmuje:

  1. Masaż relaksujący – czyli subtelne, gładkie ruchy które maja na celu pozbyć się napięć z twarzy. Ten etap usprawnia też kolejne części masażu oraz eliminuje negatywne emocje,
  2. Masaż tkanek głębokich – czyli najbardziej intensywna część, wyraźnie odczuwalna w głębszych warstwach skóry i mięśniach. Polega ona na ruchach oklepujących i podszczypywaniu,
  3. Akupresura – to trzeci etap, czyli uciskanie określonych punktów na twarzy wpływających na organy wewnętrzne. Stymuluje je do sprawniejszego działania.

Masaż Kobido – komu jest zalecany?

Ten masaż twarzy jest traktowany jako alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Naturalny i nieinwazyjny, szybko zyskał grono zwolenników.
Ma on na celu zlikwidowanie napięć mięśniowych głowy, szyi oraz karku, zwiększenie elastyczności wiotkiej skóry z oznakami starzenia, a nawet eliminację stresu. Fani Kobido określają go jako naturalny botoks, albo zastrzyk z kwasu hialuronowego.

Jak często robić masaż Kobido?

Oczywiście jak w każdym przypadku, to też kluczem jest systematyczność, dlatego dla najlepszych efektów należy wykonać serię masaży co tydzień (5-7 zabiegów). Po tym czasie warto go robić co kilka miesięcy dla utrwalenia i podtrzymania efektów.

Masaż Kobido: efekty

  • wygÅ‚adzenie zmarszczek, ujÄ™drnienie,
  • lifting skóry, a także tkanek, tÅ‚uszczu, mięśni i powiÄ™zi,
  • zmniejszenie faÅ‚d i bruzd na skórze,
  • odprężenie mięśni twarzy, relaks,
  • zmniejszenie worków i obrzÄ™ków pod oczami,
  • stymuluje produkcjÄ™ kolagenu oraz elastyny,
  • blask i witalność skóry,
  • poprawa owalu twarzy, wygÅ‚adzenie kunturu,
  • detoks skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *