Światło LED w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Zalety zabiegu Bloomea

W kosmetyce bardzo często stosuje się terapię światłem LED. Działa ono bardzo korzystnie zarówno na skórę, jak i na cały organizm. Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości światła LED wykorzystano w zabiegu Bloomea. Jak działa i jakie ma znaczenie dla skóry?

Światło LED – krótka historia

Pomysł wykorzystania światła LED i zabiegu Bloomea zrodził się we Francji. Urządzenie emitujące światło było stosowane przez chirurgów plastycznych do usuwania blizn pooperacyjnych. W trakcie kuracji okazało się, że światło LED wpływa korzystnie na skórę: spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, dotlenia, ujędrnia skórę, usuwa blizny potrądzikowe.

Jak wygląda zabieg Bloomea?

Zabieg Bloomea z wykorzystaniem światła LED składa się z trzech etapów.

  1. Makroeksfoliacja – złuszczanie naskórka za pomocą jednej z trzech głowic dobranej do rodzaju cery.
  2. Mikrowibracja – pozwala na wprowadzenie w głąb skóry składników aktywnych i stymulowanie powstania nowych włókien kolagenowych.
  3. Luminoterapia – przeprowadzana razem z mikrowibracją zwiększa przepływ aktywnych składników i poprawia kondycję skóry.

Czym jest światło LED?

LED to dioda emitująca światło z diodami luminescencyjnymi, które wytwarzają światło monochromatyczne. Są stosowane w leczeniu trądziku i fotoodmładzania. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii jest całkowicie bezbolesny, szybki i bezpieczny. Kolor światła należy dostosować do rodzaju cery i jej problemów. Wyróżniamy takie kolory światła LED:

  • czerwone – wnika głęboko do skóry właściwej, ujędrnia, działa przeciwzmarszczkowo i poprawia krążenie krwi,
  • niebieskie – działa przeciwzapalnie i pomaga w leczeniu trądziku,
  • fioletowe – to połączenie światła czerwonego i niebieskiego, stosuje się je w leczeniu trądziku,
  • zielone – pobudza krążenie krwi i relaksuje,
  • żółte – spłyca zmarszczki i pobudza produkcję kolagenu.

Czerwone światło LED a skuteczność

Podobno skuteczne działanie czerwonego światła LED zostało potwierdzone badaniami. Długość fali światła w tym kolorze wynosi 633 nm, czyli tyle, żeby dotrzeć do skóry właściwej, zamienić się w energię i przyspieszyć produkcję kolagenu. Dzięki temu zmarszczki zostają spłycone, owal twarzy poprawiony, a skóra ujędrniona. Jeżeli do naświetlania czerwonym światłem LED doda się odpowiedni kosmetyk, to efekty kuracji będą jeszcze lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *