Pokonaj przebarwienia na twarzy! Jakie efekty daje Cosmelan?

Cosmelan jest najbardziej popularnym zabiegiem na świecie, który rozjaśnia przebarwienia. Do tego reguluje pracę gruczołów łojowych, złuszcza naskórek, oczyszcza pory skóry i spłyca zmarszczki. Pielęgnuje cerę tłustą i mieszaną, łojotokową i skłonną do trądziku. Zabieg polecany jest wszystkim tym, którzy zmagają się z przebawieniami związanymi z hiperpigmentacją na tle hormonalnym (melasma). Zabieg przeprowadzany jest w obecności dermatologa.

Na czym polega Cosmelan?

Zabieg poprzedza wywiad z dermatologiem i kosmetyczką. Podczas rozmowy lekarz informuje pacjentkę o przebiegu zabiegu, efektach i możliwych powikłaniach. Wywiad służy także przedstawieniu przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz dowiedzieć się, jakich leków i kosmetyków używa klientka. Następnie lekarz aplikuje na skórę produkt oczyszczający i odtłuszczający oraz maseczkę Cosmelan. Ten ostatni kosmetyk zmywa się w domu według wskazówek udzielonych przez dermatologa.

Drugi etap zabiegu polega na domowej pielęgnacji skóry preparatem Cosmelan 2. Trwa do około trzech miesięcy, w trakcie których pacjentka co jakiś czas przychodzi na wizyty kontrolne do dermatologa. Podczas drugiego etapu zabiegu nie wolno stosować żadnych środków wybielających i złuszczających. Nie wolno także stosować mydła i kosmetyków z zawartością alkoholu, peelingów gruboziarnistych i enzymatycznych. Skórę twarzy należy chronić przed słońcem, stosując krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez co najmniej 4 tygodnie. Zabronione jest również korzystanie z solarium i wykonywanie makijażu.

Jakie są efekty zabiegu Cosmelan?

Skóra tuż po zabiegu jest zaróżowiona i mocno łuszczy się. Jeżeli zależy ci na osiągnięciu zadowalających efektów, musisz pielęgnować twarz według zaleceń lekarza. Po trzech miesiącach kuracji skóra wygląda naprawdę rewelacyjnie. Wszystkie przebarwienia znikają, skóra nabiera zdrowego kolorytu, cera jest wygładzona i ujędrniona. Zabieg Cosmelan wykonuje się wczesną wiosną, zimą i jesienią. Przeciwwskazaniami są: ciąża, depilacja, aktywny trądzik, ekspozycja na słońce, stosowanie retinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *