Kremy recepturowe – a co to takiego?

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo kosmetyków. Niektóre określa się mianem dermokosmetyków lub produktów aptecznych. Inne działają tylko powierzchniowo, a inne mogą być zbyt inwazyjne. A czy wiesz, czym są kremy recepturowe?

Kremy drogeryjne nie są tak skuteczne jak kremy recepturowe. Poza tym mogą uczulać, zapychać i w niewłaściwy sposób pielęgnować skórę. A zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie słoneczne i inne szkodliwe czynniki pochodzące ze środowiska zewnętrznego mogą dodatkowo pogarszać stan cery. Z tego względu coraz częściej sięgamy po kremy recepturowe. To nic innego, jak kosmetyki przepisane przez dermatologa i robione w aptece. Zawierają tylko i wyłącznie składniki niezbędne do wyleczenia danego skórnego problemu. W ich skład wchodzą substancje nawilżające i czynne oraz witaminy. Kremy recepturowe mają przedłużoną trwałość, higieniczne opakowanie i lepsze właściwości aplikacyjne.

W składzie kremów recepturowych znajdziemy eurycynę oraz witaminy A i E. Eurycyna ma silne działanie higroskopijne. W skórze zatrzymuje duże ilości wody i polepsza elastyczność naskórka. Witamina A regeneruje skórę i rozjaśnia przebarwienia. Za młody wygląd i ujędrnienie odpowiada witamin E. Połączenie tych dwóch witamin podnosi skuteczność kosmetyku i sprawia, że terapia przynosi lesze efekty. W kremach recepturowych znajdziemy także inne substancje aktywne. Ich działanie ukierunkowane jest na konkretne problemy skóry. Do składników tych zaliczyć można między innymi: mocznik, kwas borny, tormentiol. Kremy recepturowe są więc doskonałe w leczeniu atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, trądziku, łojotoku lub odparzeń. Świetnie sprawdzą się do łagodzenia skóry po zabiegach kosmetycznych, depilacji, zranieniach i uczuleniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *