Masaż lodem, czyli krioterapia w domu

Brrr… Pewnie większość z was tak właśnie by pomyślała. Wbrew pozorom masaż lodem to bardzo przyjemny zabieg. Relaksuje, odmładza, odchudza i pobudza krążenie. Zrób sobie zatem domową krioterapię.

Krioterapia – co to takiego?

Jest to zabieg łagodzący ból stawów lub mięśni, poprawiający krążenie krwi, korzystnie wpływający na kondycję naszego organizmu, redukujący tkankę tłuszczową. Krioterapię przeprowadza się w specjalnych komorach lub za pomocą urządzeń wyposażonych w dysze. W obu przypadkach wykorzystuje się ciekły azot schłodzony do temperatury minus 160 stopni Celsjusza. W dniu zabiegu nie wolno stosować używek, które zakłóciłyby prawidłową pracę organizmu. Zanim wejdzie się do kriokomory, zakłada się rękawiczki, podkolanówki, sportowe buty i… strój kąpielowy. Będąc już w środku, należy pamiętać, że: nie wolno stać w miejscu, trzeba prawidłowo oddychać, nie wolno dotykać skóry. W kriokomorze przebywa się do czterech minut; temperatura wewnątrz wynosi minus 160 stopni Celsjusza. Po wyjściu z kriokomory wykonuje się zestaw rozgrzewających ćwiczeń.

Masaż lodem

Czy krioterapię można wykonać w domu? Tak, choć będzie ona zupełnie inaczej wyglądała niż krioterapia w gabinecie lekarskim; w takim samym stopniu poprawi funkcjonowanie naszego organizmu. Domowa krioterapia to masaż lodem. Możesz kupić specjalny przyrząd lub wykorzystać materiały dostępne w domu i kostki lodu. Do zrobienia masażera lodowego potrzebne ci będą: plastikowy jednorazowy kubeczek (np. po jogurcie), nóż i oczywiście woda. Nalej do kubeczka wodę i wstaw do zamrażalnika. Kiedy woda zamarznie, rozetnij plastikowy kubek, a lód zawiń w cienki ręcznik. Do wody możesz dodać mieszankę ziół, które dodatkowo będą pielęgnowały twoją skórę. Co daje masaż lodem? Bardzo dużo: redukuje cellulit, uelastycznia skórę, wspomaga odchudzanie, regeneruje mięśnie, zmniejsza opuchliznę, podnosi odporność, zwiększa stopnień ruchomości stawów, wspomaga pracę serca i układu oddechowego, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niestety osoby, które mają ropne zapalenie skóry, cierpią na choroby serca i układu krążenia, nie mogą zrobić sobie lodowego masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *