Makijaż kamuflaż – jak ukryć niedoskonałości?

Przebarwienia, cienie pod oczami, zmarszczki, popękane naczynka i wiele

innych niespodzianek… To wszystko chciałybyśmy ukryć, ale nie zawsze

wiemy, jak to zrobić. Naucz się kamuflować niedoskonałości.

Niekiedy na naszej twarzy pojawiają się widoczne zmiany skórne, trądzik, przebarwienia, zmarszczki. Chcemy wyglądać ładnie i zdrowo, dlatego staramy się ukryć niedoskonałości. Używamy do tego lepszych lub gorszych kosmetyków i akcesoriów. W zakamuflowaniu niedoskonałości ważne są również pewne urodowe sztuczki związane z doborem produktów, kolejności położenia ich na twarzy i użyciem odpowiednich pędzli lub aplikatorów.

Makijaż kamuflaż – jakie kosmetyki wybrać?

Stopień krycia kosmetyków zależy od rodzaju niedoskonałości i ich widoczności na twarzy. Zazwyczaj kosmetyki przeznaczone do ukrycia przebarwień, zmarszczek lub trądziku mają ciężką i gęstą konsystencję. Mogą zapychać pory i nie przepuszczać promieni słonecznych do skóry; z drugiej strony skutecznie zakrywają niespodzianki, które wyskakują na twarzy. Do zamaskowania pojedynczych krostek lub plamek użyj korektora. Może mieć płynną konsystencję, ale jego kolor musi być o ton jaśniejszy od odcienia skóry i podkładu. Korektorem zakryjesz też cienie po oczami i powiększysz usta (pomaluj nim obszar nad górną wargą). Wygodne w użyciu są korektory w sztyfcie lub korektory-pisaki – do ich aplikacji nie musisz używać pędzli; kosmetyk rozciera się palcem. Dobrze maskujący podkład to podstawa ładnego wyglądu i profesjonalnego makijażu. Jego kolor powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od koloru twojej karnacji. Stosuj go przed korektorem. Na zakończenie kryjącego makijażu zastosuj matujący puder transparentny. Utrwali podkład i korektor, a także zapobiegnie świeceniu się skóry. Pudry transparentne mają właściwości lecznicze – ten kosmetyk pomoże złagodzić trądzik.

Makijaż kamuflaż – akcesoria

Nie ma znaczenia, czy do kryjącego makijażu użyjemy pędzli sztucznych czy z włosia naturalnego. Ważne, by odpowiednio się nimi posługiwać. Do nakładania korektora wybierz mały i cienki pędzelek. Podkład położysz na skórę za pomocą dużego, płasko ściętego pędzla (nie rozcieraj jednak podkładu – pozostawi wtedy smugi i plamy – posłuż się pędzlem jak pieczątką). Podkład możesz również wklepać palcami. Do aplikacji pudru użyj okrągłego, miękkiego pędzla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *