Czarne mydło i rękawica Kessa, czyli rytuał hammam

Co oprócz koloru łączy szorstką rękawicę Kessa z mydłem savon noir? Oczywiście jeden z najsłynniejszych marokańskich rytuałów odnawiających skórę, czyli hammam. Liczy sobie setki lat. Obecnie hammam jest znany na całym świecie. Poznaj zabieg, który oczyszcza się całe ciało, a ponadto koi zmysły i sprawi, że doświadczysz głębokiego relaksu.

Co to jest hammam?

Hammam to pradawny rytuał upiększający, który w Maroku ma wymiar duchowy (oczyszcza nie tylko ciało, ale i umysł). Polega na myciu skóry specjalną rękawicą oraz tradycyjnym, naturalnym mydłem przeznaczonym do oczyszczania ciała. ma szereg zalet. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardzo gładka, miła w dotyku, zyskuje napięcie i sprężystość. Regularnie wykonywany hammam wspomaga w pozbyciu się toksyn i złogów zgromadzonych w skórze, a zatem sprzyja pozbyciu się cellulitu!

Co jest potrzebne do wykonania hammam?

  • Rękawica Kessa – specjalna, czarna rękawica wykonana z mocno skręconego włókna wiskozowego. Ma lekko chropowatą powierzchnię, dlatego dokładnie oczyszcza skórę, wygładza, ujędrnia i poprawia koloryt.
  • Czarne mydło (czyli savon noir) – jest tradycyjnym, w pełni naturalnym, marokańskim kosmetykiem stworzonym specjalnie do oczyszczania skóry. Ma ono formułę gęstej pasty. Wytwarzane z czarnych oliwek i oleju oliwnego. W połączeniu z wodą zmienia się w emulsję, idealną do każdego rodzaju skóry (w tym także do skóry twarzy). Czarne mydło działa jak peeling enzymatyczny – usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek. Złuszcza i nawilża skórę podczas kąpieli.
  • Glinka ghassoul – minerał o działaniu oczyszczającym i regenerującym. Glinka jest sucha, ma sypką formułę, lecz po zmieszaniu z wodą zmienia się w aksamitną emulsję, którą należy nanieść na skórę.
  • Olej arganowy – nierafinowany, tłoczony na zimno, pozyskiwany z terenów Maroka – duma narodowa tego kraju. Ma silne działanie odmładzające, nawilżające i odżywcze.

Jak zrobić rytuał hammam?

Cały rytuał ma 4 etapy. Oto one:

  1. Ciepła kąpiel. To pod jej wpływem skóra nagrzewa się i staje się miękka, bardziej chłonna, jej pory się otwierają. Wystarczy przez 5 minut relaksować się w wannie z ciepła wodą.
  2. Czarne mydło i rękawica Kessa. Pora na oczyszczanie zmiękczonego naskórka! Nałóż na ciało czarne mydło, odczekaj 5-10 minut i sięgnij po rękawice Kessa. Z jej pomocą wykonaj delikatny masaż: pocieraj skórę okrężnymi ruchami. Następnie należy dokładnie opłukać i osuszyć skórę.
  3. Glinka ghassoul. Nadeszła pora na odżywienie skóry o dostarczenie jej minerałów – to moment, kiedy skóra wchłonie maksymalną ilość składników odzywczych – jest oczyszczona i bardzo chłonna. Porcję glinki połącz z niewielką ilością wody, a pastę zaaplikuj na ciało i zostaw na 10-15 minut. Po upłynięciu tego czasu glinkę zmyj ciepłą wodą, a następnie osusz skórę.
  4. Olejek arganowy. Kolejna dawka odżywienia, a także ochrona skóry i podtrzymanie jej nawilżenia. Olejek zadziała okluzyjnie, utrzyma wilgoć w skórze, a jednocześnie nada ciału wyjątkową gładkość. Aplikację olejku można połączyć z delikatnym masażem ciała.

Rytuał hammam zrobisz bez problemu w domu – pamiętaj tylko, by nie stosować go zbyt często – wystarczy raz w miesiącu.

Zabieg hammam na skórę – zalety

  • usuwa zanieczyszczenia ze skóry,
  • złuszcza ze martwy naskórek,
  • przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych,
  • ułatwia wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków,
  • poprawia ukrwienie skóry i przepływ limfy,
  • masaż rękawicą Kessa wygładza i ujędrnia skórę,
  • wspomaga walkę z cellulitem,
  • wyrównuje koloryt, zmiękcza i uelastycznia skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *