Sposoby na piękne stopy. Proste i szybkie – poznaj je!

Wiele osób interesuje się kondycją swoich stóp dopiero wtedy, gdy nadchodzi wiosna i lato, które wymagają od nas odsłonięcia stóp i założenia lekkiego obuwia. Tymczasem o stopy należy dbać cały rok. Dzięki temu przez cały czas będą piękne i gładkie. Poznaj proste patenty na doskonale zadbane stopy. Zajmują tylko chwilę, a dzięki nim już nigdy nie będziesz musiała martwić się o kondycję swoich stóp.

Piękne stopy wymagają regularności

Jeśli regularnie i raz w tygodniu poświęcisz swoim stopom odrobinę czasu, to unikniesz później żmudnego ścierania zrogowaciałego naskórka, wszelkich zgrubień, otarć i odgniotków. Twoje stopy będą też zawsze doskonale nawilżone, więc nie będziesz musiała martwić się o ich suchość i szorstkość. Chcesz Stopy w idealnej kondycji to łatwe! Po prostu zastosuj poniższe patenty!

Sposoby na piękne stopy

  1. Peeling stóp. Wcale nie musisz trzeć mocno stóp, aby stały się gładkie. Wystarczy regularnie wykonywać peeling do stóp. Dzięki niemu będziesz w stanie usunąć stwardniały, zalegający na stopach naskórek, a także dodatkowo nawilżysz je, wygładzisz i zmiękczysz. Peeling oprócz ścierających drobinek peeling zawiera tez szereg składników odżywczych, dlatego wprowadź go do swojej pielęgnacji. Stosuj go raz na tydzień, a wkrótce zobaczysz różnice w ich wyglądzie i gładkości.
  2. Kąpiel stóp. Kąpiele stóp to 100% relaksu! Nie tylko niosą ulgę strudzonym po całym dniu stopom, ale także świetnie zmiękczają i rozpulchniają naskórek, a także dostarczają skórze cennych składników odżywczych. To chyba najmilszy sposób regeneracji, jaki można sobie wyobrazić, dlatego pozwól sobie raz w tygodniu na taką chwilę relaksu. Sól przeznaczona do stóp ma też dodatkowo działanie odświeżające.
  3. Pumeks, tarka lub hammam. Bywa, że zimowe obuwie jest bezlitosne dla naszych stóp. Czasami zgrubień na piętach nie da się uniknąć, dlatego podczas kąpieli stóp sięgnij po pumeks i delikatnie potrzyj mim pięty oraz wszelkie miejsca na stopie, w których mogą powstać odgniecenia. Możesz używać zarówno tradycyjnego pumeksu, metalowej tarki jak i hammam– to idealny pumeks do pielęgnacji stóp; jest w 100% naturalny, marokański i ręcznie wytworzony z glinki czerwonej bogatej w minerały, dlatego podczas stosowania dostarczasz stopom takie składniki jak: cynk, magnez, selen, żelazo.
  4. Maska na stopy – warto! Wiele osób spędza na nogach cały dzień, bo tego wymaga ich praca. Stopy mogą to dotkliwie odczuwać. Aby zadbać o ich kondycję, sięgnij po maskę. Specjalne skarpetki działają złuszczająco i odżywczo – regenerują i odnawiają naskórek, ponieważ są skomponowane ze specjalnych kwasów popularnych w kosmetyce. Taka maska z pewnością zapobiegnie zgrubieniom, stwardnieniom i otarciom.
  5. Krem do stóp. Dobry krem do stóp to podstawa ich pielęgnacji. Dobrze, jeśli ma on dodatkowo działanie odświeżające i chłodzące: niesie ulgę i zapewnia stopom nawilżenie oraz świeżość przez cały dzień. Krem do stóp może mieć też działanie dezodorujące – przyda się przede wszystkim tym, którzy mają problem z nadmierną potliwością stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *