Pedicure leczniczy jest coraz bardziej popularną metodą pielęgnowania i leczenia stóp. Zabiegowi możesz poddać się w gabinecie kosmetycznym lub podologicznym. Co więcej jest świetnym sposobem na zadbanie stóp i paznokci przed latem. Jeżeli chcesz mieć zadbane stopy, sprawdź, na czym polega pedicure leczniczy.
Dla kogo pedicure leczniczy będzie najlepszy?
Pedicure leczniczy najlepiej sprawdzi się u osób, których problem ze stopami wynika z uwarunkowań genetycznych. Z zabiegu mogą skorzystać ci, którzy mają tendencję do odcisków, modzeli i paznokci wrastających. Pedicure leczniczy to dobry sposób profilaktyki chorób stóp i paznokci.
Zdrowe stopy – zdrowe ciało
Pielęgnacja stóp wpływa nie tylko na aspekt estetyczny, lecz także samopoczucie. Obolałe i nieodpowiednio zadbane stopy mogą wpływać na stawy i kręgosłup. Jeżeli mamy odciski, to podczas chodzenia przekrzywiamy stopy, by uniknąć bólu, co skutkuje nienaturalnym obciążeniem kręgosłupa i stawów.
Na czym polega pedicure leczniczy?
Leczniczy pedicure to połączenie pedicure pielęgnacyjnego z usunięciem odcisków, modzeli, założeniem klamry na wrastające paznokcie, rekonstrukcją uszkodzonych paznokci i pomocą w leczeniu grzybicy. W tym ostatnim przypadku konieczne jest stosowanie leków doustnych i żelów bakteriobójczych. Czas trwania kuracji zależy od indywidualnych problemów zdrowotnych. Leczniczy pedicure nie jest bolesnym zabiegiem. Urządzenia, które stosuje się podczas zabiegu, są precyzyjne i usuwają niedoskonałości stóp i paznokci tak, żeby klient nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Pacjent może jednak poprosić o znieczulenie.
Pedicure leczniczy – efekty
Niezależnie od problemu po zabiegu odczuwa się ulgę. Tak jest w przypadku leczenia wrastającego paznokcia, usunięciu modzeli i odcisków oraz innych niedoskonałości. Efekty, które daje pedicure leczniczy, to: wygładzanie skóry pięt i płytki paznokcia, zapobieganie groźnym chorobom, polepszenie wyglądu paznokci i stóp, możliwość pomalowania paznokci w przyszłości, odciążenie stawów i kręgosłupa.
Dodaj komentarz