Czysta buzia to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeżeli sama nie potrafisz jej oczyścić, rozwiązanie znajdziesz w salonach kosmetycznych. Obecnie istnieje wiele sposobów usuwania zanieczyszczeń w postaci trądziku, zaskórników i wągrów. Popularnymi zabiegami są między innymi: mikrodermabrazja diamentowa, manualne oczyszczanie twarzy, IPL, peeling kawitacyjny i kwasy owocowe.
Mikrodermabrazja diamentowa to bardzo popularna i skuteczna metoda oczyszczania twarzy. Polega na powierzchniowym złuszczaniu martwego naskórka. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie wyposażone w specjalne końcówki ścierne (z drobinkami diamentów) i działające pod ciśnieniem. Zabieg poprawia ukrwienie skóry, ujędrnia, wygładza, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia i poprawia wchłanialność kosmetyków pielęgnacyjnych. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom z cerą mieszaną, tłustą, trądzikową lub dojrzałą.
Manualne oczyszczanie twarzy jest równie popularną metodą usuwania wszelkich zanieczyszczeń, jak mikrodermabrazja. Pierwszy etap zabiegu to dokładny demakijaż. Następnie na twarz klientki kieruje się strumień pary wodnej, której zadaniem jest zmiękczenie i rozpulchnienie naskórka; podobne działanie mogą mieć niektóre kosmetyki. Kosmetyczka czystymi dłońmi, w rękawiczkach jednorazowych i przez chusteczkę higieniczną wyciska zaskórniki, wągry i krostki. Na koniec zabiegu nakładana jest maska i krem – te produkty muszą być dobrane do rodzaju cery klientki.
Laserem IPL wprawdzie nie można mechaniczne usuwać zanieczyszczeń z twarzy. Impuls świetlny, który wytwarza urządzenie, może natomiast wprowadzać w głębsze partie skóry składniki odżywcze zawarte w kosmetykach. IPL rozjaśnia także przebarwienia, redukuje blizny, spłyca zmarszczki oraz poprawia jędrność i ukrwienie skóry.
Peeling kawitacyjny to oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków. Najpierw kosmetyczka zwilża twarz pacjentki, a następnie za pomocą urządzenia w kształcie płaskiej płytki wprowadza ultradźwięki pod skórę. Zabieg usuwa nadmiar sebum, bakterie i łuszczący się naskórek. Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry.
Mechanicznym rodzajem peelingu jest złuszczanie kwasami. Na zdezynfekowaną skórę aplikuje się jedną lub kilka warstw kwasu o odpowiednim stężeniu. Jego składniki mają właściwości złuszczające, regenerujące, wygładzające i rozjaśniające. Kwas owocowy dobierany jest pod względem rodzaju cery, jej problemu dermatologicznego, pory roku.
Dodaj komentarz