Zadbaj o rzęsy na lato. Wypróbuj odżywki do rzęs i Nanolash

Wiosną salony kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Po zimie przyszedł czas, żeby zadbać o swoją skórę, przygotować ją do lata. Kobiety robią sobie peelingi, nakładają maseczki, poddają się zabiegom nawilżającym, robią manicure i pedicure. Gdy zbliża się lato, większość pań chce zmienić swój wygląd, dlatego podcinają lub farbują włosy. Jak kobiety dbają o swoje oczy? I jak upiększają rzęsy?

Jak dbać o oczy i rzęsy?

W salonach kosmetycznych jest wiele zabiegów pielęgnujących okolice oczu. Są to między innymi: maseczki nawilżające, płatki kolagenowe, masaż, zabiegi redukujące opuchliznę i zasinienia, mezoterapia na okolice oczu. Ta ostatnia metoda polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji chemicznych, które mają zredukować ilość tkanki tłuszczowej, zmniejszyć widoczność blizn, przebarwień, zmarszczek, sińców i worków pod oczami. Nie została jeszcze wystarczająco przebadana, stąd może nieść ze sobą ryzyko powikłań.

W ofercie salonów dostępne są także zabiegi upiększające oprawę oczu, czyli przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Jak wyglądają takie zabiegi? Do pojedynczej rzęsy naturalnej doklejana jest jedna rzęsa wykonana z materiału syntetycznego, jedwabiu lub futra norek syberyjskich. Natomiast zagęszczanie polega na doczepieniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch lub trzech (podobno istnieją metody 8D, podczas których doklejanych jest osiem sztucznych włosków) rzęs sztucznych. Przedłużanie lub zagęszczanie takimi metodami jest dość kosztowne (kilkaset złotych plus koszt uzupełnień) i czasochłonne (trwa nawet do trzech godzin plus czas, który trzeba poświęcić na uzupełnienia – około 1,5 h). Przeciwwskazaniami do zabiegu są: alergie, choroby skóry, plastyka oka, nadruchliwość. Po zabiegu nie wolno: pocierać oczu, robić makijażu i tuszować rzęs, korzystać z sauny lub basenu, spać na boku. Podczas lub po zabiegu możliwe jest wystąpienie podrażnień spowodowanych użytymi materiałami: klejem lub syntetycznymi rzęsami; długość zabiegu i konieczność utrzymania otwartych szeroko oczu skutkuje też przekrwieniem i łzawieniem oczu.

Kolejnymi zabiegami, które upiększają oprawę oczu są makijaż okolicznościowy i makijaż permanentny. Makijaż okolicznościowy wykonywany jest przed ważnymi uroczystościami i okazjami, na przykład przed ślubem, sesją zdjęciową itp. Makijaż permanentny to trwały sposób malowania się. Kosmetyczka wykonuje na skórze tatuaż – wprowadza pod nią czarny pigment (w przypadku uzupełnienia brwi lub namalowania kreski na powiekach) lub czerwony (w przypadku korekty ust). Jest to zabieg bolesny, długi i kosztowny. Tuż po nim mogą wystąpić podrażnienia i opuchnięcia.

Czym są odżywki do rzęs?

Odżywka do rzęs wpływa na kondycję i aktywuje wzrost rzęs w naturalny sposób. Jak to możliwe? Kosmetyki takie zawierają aktywne składniki pochodzenia naturalnego, roślinne wyciągi, kwiatowe ekstrakty, witaminy i substancje nawilżające. Połączenie takich składników zapewnia rzęsom odżywienie, a powiekom i skórze wokół oczu – ochronę przed ewentualnymi reakcjami alergicznymi. Odżywki do rzęs wydłużają, pogrubiają, zwiększają objętość i przyciemniają kolor rzęs. Dodatkowo nawilżają, wzmacniają i regenerują.

Przeważnie kuracja odżywką do rzęs trwa około pół roku. W jej trakcie kosmetyk nanosi się na linię górnych i dolnych rzęs za pomocą małego pędzelka. Przed aplikacją należy wykonać demakijaż – odżywka do rzęs nie wchłonie się i nie będzie działać na nieoczyszczonej skórze. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach kuracji, a końcowe – po trzech miesiącach. Po tym czasie odżywkę do rzęs stosuje się kilka razy w tygodniu.

Odżywka do rzęs Nanolash

Dzięki Nanolash każda kobieta będzie mogła mieć takie rzęsy, o jakich zawsze marzyła. Kuracja jest o wiele łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza niż w przypadku innych metod przedłużania lub upiększania oczu i rzęs.

Jakie właściwości posiada Nanolash? Odżywka do rzęs zagęszcza, pogrubia, wydłuża i zmienia kolor rzęs na ciemniejszy, a także wzmacnia i regeneruje. Takie działania Nanolash zawdzięcza naturalnym składnikom aktywnym roślinnego pochodzenia. Te substancje aktywują rzęsy do wzrostu oraz ochraniają skórę powiek wokół oczu i aparat wzrokowy przed podrażnieniami.

Nanolash posiada mały pędzelek. Za jego pomocą maluje się cienką kreskę przy linii rzęs na górnej i dolnej powiece. Aplikację wykonuje się co wieczór do chwili, kiedy uzyska się zadowalające rezultaty. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch lub trzech tygodniach, a końcowe – po dwóch lub trzech miesiącach. Jedno opakowanie Nanolash zawiera 3ml kosmetyku, co wystarcza na pół roku kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *