Prawidłowy demakijaż i oczyszczanie – po co, czym i jak?

Dlaczego i po co w ogóle robić demakijaż, to chyba każdy wie… choć okazuje się, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z konsekwencji zasypiania w pełnym make-up. Czy wiesz, nie tylko czym, ale i jak zrobić demakijaż i oczyścić skórę, by już nigdy nie narzekać na jej kondycję? Opowiemy Ci, jak oczyścić i wypielęgnować skórę.

Dlaczego nie wolno chodzić spać z makijażem?
Makijaż niestety czopuje ujścia gruczołów łojowych i choć pomalowana buzia wygląda zdrowo i pieknie – pod podkładem namnażają się bakterie. A skóra przestaje być jędrna, gładka i zdrowa. Tworzą się niedoskonałości, a cera nie ma jak oddychać i staje sie ziemista, pozbawiona blasku i witalności. Spanie w kosmetykach kolorowych na twarzy przyspiesza procesy starzenia się skóry.

Prawidłowy demakijaż i oczyszczanie

1. Płyn micelarny

Płyn micelarny to nadal hit i najczęściej wybierany kosmetyk do demakijażu. Jest popularny, ponieważ jest wygodny w użyciu. Wystarczy przetrzeć buzię zwilżonym w płynie wacikiem – to na nim zbiera się cały makijaż i zanieczyszczenia. Płyn micelarny w założeniu ma wystarczyć jako demakijaż, oczyszczanie i tonik, ale nie jest to do końca prawda. Maleńkie micele nawet to najdokładniejszym demakijażu zostają na skórze, jeśli ich nie spłuczemy i nie zmyjemy buzi pianką lub żelem. Ponieważ zostają na skórze – wychwytują nadal toksyny i zanieczyszczenia z powietrza. Te osadzają się na skórze i niszczą równowagę lipidową.

Jeśli chcesz stosować płyn micelarny – to dobrze, bo z demakijażem radzi sobie dobrze, ale pamiętaj, by zawsze później zmyć go z twarzy. To gwarancja skutecznego i efektywnego demakijażu i oczyszczania.

2. Olejki i metoda OCM

Zamiast płynu micelarnego coraz więcej osób wybiera metodę OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami. To doskonały sposób nie tylko na idealne oczyszczenie buzi, ale i na zaawansowaną pielęgnację, ponieważ cząstki olejku nie tylko zmywają wszelkie, w tym także tłuste części makijażu, to jeszcze odżywiają dzięki flawonoidom, fitosterolom i mocy witamin. Oczyszczanie twarzy olejkami przypomina przemywanie buzi płynem micelarnym, z tym że robimy to za pomocą muślinowej ściereczki, a olejek przez chwilę wmasowujemy w skórę. Czynność powtarzamy, dopóki ściereczka nie przestanie zbierać kosmetyków – czyli dopóki nie będzie całkiem czysta.

3. Mycie buzi pianką lub żelem

To oczywiście klasyczna metoda oczyszczania skóry. O ile żel do mycia twarzy jest wszystkim dobrze znany, o tyle pianka jest czymś stosunkowo nowym. Dlaczego kobiety tak często ją wybierają? Ponieważ jej lekka jak chmurka konsystencja sprzyja doskonałemu oczyszczeniu i nie przeciąża cery. Lekka i delikatna pianka nie tylko doczyszcza skórę, ale także silnie odżywia, i pozostawia ją doskonałą, delikatną, nie wysusza i nie podrażnia.

4. Tonizowanie skóry

Tonik do twarzy to klasyka pielęgnacji. Nie wyobrażasz sobie dnia bez niego? To dobrze, oznacza to, że Twoja skóra ma idealne pH i jest dobrze zakwaszona. Ponadto tonik ułatwia wnikanie innych substancji wgłąb skóry. Sam tez często dostarcza całej mocy składników odpowiedzialnych za upiększenie i regenerację. Dlatego nie myśl, że tonik to archaiczny kosmetyk z zamierzchłej epoki: żadne, nawet najlepszy płyn micelarny nigdy go nie zastąpi.

5. Pozostała pielęgnacja

Dopiero taka skóra – po demakijażu, umyta, oczyszczona i tonizowana dobrym tonikiem może przyjąć pozostałe kosmetyki do pielęgnacji. Dobrze, jeśli dostarczasz jej serum do twarzy o działaniu nawilżającym i regenerującym oraz odpowiednio dobrany do rodzaju skóry krem do twarzy. Pamiętaj też, że nocna pielęgnacja cery może być intensywniejsza, bo nocą cera chłonie więcej substancji odżywczych i mocniej się regeneruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *