Odżywki na wzrost rzęs. Która z nich jest skuteczna?

Każda z kobiet, która kiedykolwiek chciała przyspieszyć wzrost rzęs, próbowała zapewne wielu bardziej lub mniej skutecznych metod. Bo która z pań nie zna wazeliny, witaminy E, olejku rycynowego lub oliwy z oliwek? Jeżeli te produkty zawiodły, pora, by wypróbować odżywki do rzęs.

Coś na wzrost rzęs

Ostatnio dużą popularnością cieszą się kosmetyki sporządzone w domowym laboratorium. Zazwyczaj takie „wynalazki” zrobione są z tego, co znaleźliśmy w kuchni, apteczce lub łazience. Nie wierzycie? Do domowych odżywek dodaje się sproszkowaną witaminę E, oliwę z oliwek, olejek rycynowy, produkty pszczele. Są to składniki łatwo dostępne i dość popularne. Mankamentem takich domowych kosmetyków może być krótki termin ważności. Substancje naturalne po około trzech tygodniach ulegają naturalnemu rozkładowi. A jak zrobić taki specyfik?

Domowe odżywki na wzrost rzęs

Do przygotowania pierwszej odżywki potrzebujesz: małego słoiczka (najlepiej z ciemnego szkła) z zakrętką, szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs, olejku rycynowego, olejku z witaminą E i żelu aloesowego. Słoiczek wypełnij w ¼ olejkiem rycynowym i aloesowym żelem, a w ½ olejkiem z witaminą E. Całość dokładnie wymieszaj lub potrząśnij słoiczek. Odżywkę nakładaj szczoteczką (wcześniej odpowiednio ją oczyść płynem do demakijażu lub wodą z mydłem). Preparat aplikuj każdego wieczora – wtedy będzie lepiej wchłaniał się i działał. Na wzrost rzęs niestety trzeba długo czekać; w tym czasie zrobisz zapewne kilka takich odżywek, ponieważ składniki – olejki – mają krótki termin ważności.

Sposób przygotowania drugiej odżywki jest bardzo prosty. W małym naczyniu podgrzej olejek rycynowy. Pamiętaj, aby specyfik nie był zbyt gorący, ponieważ możesz zrobić sobie krzywdę (a kiedy olejek dostanie się do oczu, może dodatkowo wywołać pieczenie i zaczerwienienie). Taką domową odżywkę nakładaj na noc. To, kiedy nastąpi wzrost rzęs, zależy tylko i wyłącznie od ciebie, od twojej systematyczności i wytrwałości. Dlaczego? Niektórzy ludzie uważają, że olejek rycynowy nie wydłuża i nie pogrubia rzęs, lecz jedynie nawilża, nabłyszcza i regeneruje.

A może na wzrost rzęs pomoże ci własnoręcznie zrobiona maskara? Jeśli chcesz sporządzić domowy tusz do rzęs, przygotuj: dwie tabletki węgla leczniczego, jedno żółtko kurze (najlepiej z datą ważności – wtedy od razu będziesz znała datę ważności swojej maskary) i jedną kroplę olejku lawendowego. Tabletki rozkrusz w moździerzu, a uzyskany proszek wsyp do żółtka. Dodaj kroplę olejku lawendowego i dokładnie wymieszaj. Do zwykłego plastikowego woreczka przelej miksturę i przekłuj końcówkę. W taki sposób przelejesz maskarę do umytego pojemniczka po starym tuszu do rzęs. Termin ważności takiego produktu wynosi trzy tygodnie; maskarę należy przechowywać w lodówce.

Czy henna ma coś wspólnego ze wzrostem rzęs? Zazwyczaj tym produktem koloruje i przyciemnia się rzęsy. Henna może jednak posłużyć jako odżywka do rzęs. Wystarczy, że do pojemnika dodamy żel aloesowy i jedną kroplę olejku lawendowego. Wszystko należy dokładnie wymieszać i nakładać na rzęsy raz na trzy tygodnie. Wprawdzie nie przedłużymy rzęs, ale optycznie powiększymy je.

Co jeszcze przyda się nam na wzrost rzęs? Wypróbować można olejki z witaminami A i E, olej jojoba, ze słodkich migdałów, wiesiołka lub ogórecznika oraz tabletki z keratyną.

Odżywka do rzęs Nanolash – sposób na wzrost rzęs

Jeżeli nie chcesz czekać kilku miesięcy na efekty kuracji odżywką do rzęs lub co kilka tygodni sporządzać nowych kosmetyków, sprawdź, jak działa odżywka do rzęs Nanolash. Największą zaletą tego kosmetyku jest pobudzenie rzęs do wzrostu. Poza tym Nanolash wydłuża i pogrubia rzęs, wzmacnia i regeneruje je. Zawiera substancje aktywne, poprawiające kondycję rzęs. Pierwsze efekty pojawiają się już po dwóch lub trzech tygodniach, a na końcowy wynik kuracji przyjdzie nam poczekać do dwóch lub trzech miesięcy. Jedna buteleczka odżywki wystarcza na około pięć lub sześć miesięcy.

Wzrost rzęs dzięki domowym odżywkom – efekty

W czym pomogą nam domowe kosmetyki? Witaminy lub olejki mają to do siebie, że ich działanie jest rozłożone w czasie. Co to oznacza? Substancje w nich zawarte będą długo rozkładały się w organizmie, będą długo przyswajane, a skutki ich działania zaobserwujemy po kilku tygodniach, jeśli nie miesiącach. Z drugiej strony, tego typu substancje mają krótki termin ważności. Domowe kosmetyki nie będą nam długo służyły. Alternatywą dla produktów domowej roboty jest odżywka do rzęs Nanolash. Efekty pojawią się już po kilkunastu dniach, a kosmetyk starczy nam na prawie pół roku. Co wybieracie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *