Jak zrobić makijaż brwi? Kosmetyki i triki

Był już makijaż oczu i makijaż ust. Tutoriale na ten temat zalegają w sieci w ogromnych ilościach. Ostatnio popularny stał się jednak inny rodzaj makijażu – makijaż brwi. Czy już wiesz, jak go wykonać i które kosmetyki będą ci pomocne?

Brwi. Obok rzęs stanowią oprawę dla naszych oczu; są także ważnym elementem upiększającym i modelującym naszą twarz. Prawidłowo wyregulowane, dokładnie podkreślone i zadbane wpływają w znaczny sposób na wygląd buzi i spojrzenie; mogą także „określać” nasz charakter. W tym sezonie modne są grube, wyraziste i naturalne brwi. Unikaj natomiast cienkich i wyregulowanych do połowy łuków brwiowych. Postaw raczej na mocny kolor; oczywiście uważaj, aby barwa włosków nie różniła się zbytnio od odcienia kosmetyku użytego do stylizacji. A jakie produkty należy stosować do modelowania i podkreślania brwi?

Kredka do brwi

To prosty sposób na uzupełnienie ubytków w brwiach. Ten kosmetyk idealnie nadaje się do malowania włosków, niezależnie od grubości i długości łuków brwiowych. Przed zastosowaniem należy zaostrzyć kredkę w taki sposób, aby jej końcówka mogła docierać pomiędzy włoski. Najlepsze są miękkie kredki, dzięki którym łatwo uzyskamy dowolny kształt i intensywność zarówno koloru, jak i zagęszczenia. Pamiętaj, aby delikatnie przyciskać kredkę do skóry, a pociągnięcia grafitem robić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Niektóre kredki wyposażone są w gąbeczkę lub grzebyk, którymi można rozetrzeć nałożony kolor.

Cienie do brwi

Brwi maluje się także specjalnymi cieniami. Mają one zazwyczaj ograniczoną do kilku ciemniejszych odcieni paletę barw. Często do opakowania dołączony jest mały pędzelek ścięty pod skosem i wosk służący do układania włosków. Konsystencja cieni do brwi jest sypka; nie przeszkadza to jednak w aplikacji. Formuła i sposób nakładania kosmetyku dają nam możliwość stopniowania intensywności odcienia.

Żel do brwi

Jest to kosmetyk wszechstronny. Dlaczego? Po pierwsze, służy do modelowania i ujarzmiania niesfornych włosków. Nie zlepia brwi i nie pozostawia żadnych śladów; nie powinien także wywoływać podrażnień. Po drugie, delikatnie przyciemnia kolor brwi; z tego powodu jest polecany do naturalnie ciemnych brwi. Włoski z przodu zaczesz do góry, a te, które rosną na końcu łuku brwiowego – do tyłu. W ten sposób uzyskasz optyczne zagęszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *