Czy to może się udać: cera tłusta i aplikacja podkładu?

Cera tłusta lub cera mieszana bywają problematyczne w pielęgnacji i makijażu. Dlaczego? Ponieważ skóra często świeci się i przetłuszcza, a dodatkowo pokryta jest zaskórnikami i trądzikiem. Nakładając warstwy kosmetyków kolorowych na twarz, zapychamy pory skóry i uniemożliwiamy jej w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie. Aby zminimalizować ryzyko powstania niedoskonałości, warto dobrać takie produkty, które dedykowane są właśnie twojej cerze. Dobrze jest także poznać zasady ich aplikacji.

Pielęgnacja cery tłustej i cery mieszanej

Zanim nałożysz podkład, dokładnie oczyść cerę. Użyj takich kosmetyków, które w całości usuną nadmiar sebum, wągry i inne zanieczyszczenia z twarzy. Zastosuj peeling, tonik lub maseczkę dobraną do rodzaju twojej skóry. W ten sposób podkład i puder będą trzymały się lepiej, a twoja twarz będzie wyglądała ładniej. Unikniesz również pojawienia się nowych niedoskonałości. Oczyszczaj regularnie skórę, a makijaż wykonasz o wiele łatwiej i szybciej. Równie ważne jest nawilżanie cery tłustej i cery mieszanej. Dostarczając jej odpowiednich składników, możemy w bardzo łatwy sposób rozjaśnić przebarwienia, pozbyć się drobnych zmarszczek oraz uregulować proces wydzielania sebum.

Makijaż cery tłustej i cery mieszanej

Pod podkład zastosuj koniecznie bazę. Zapewni ona wyrównanie kolorytu, wygładzenie cery oraz przedłuży trwałość całego makijażu. Dobierz taką bazę pod podkład, która dostosowana jest do twojego typu skóry. Najlepsze będą bazy silikonowe o bardzo lekkiej konsystencji. Czas na podkład. Wybierz taki, który zmatuje skórę i zakryje niedoskonałości, a jednocześnie nie będzie zapychał porów skóry. Podkład nałóż płasko ściętym pędzlem; grubszą warstwę połóż tam, gdzie skóra wymaga większego zmatowienia, a niedoskonałości – zakamuflowania. Na samym końcu nanieś puder transparentny; dobrze sprawdzi się także puder mineralny. Kosmetyki zapewnią matowy i naturalny efekt, dopasują się także do kolorytu cery oraz zminimalizują ilość wydzielanego sebum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *