Chcesz mieć piękny biust? Oto 5 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Biust to dla wielu kobiet jedna z tych części ciała, dzięki którym czuje się pięknie, pewnie i seksownie. Mało która pamięta jednak, że o biust również trzeba dbać. Co zrobić, żeby był kształtny i jędrny przez długi czas?

Okolice biustu starzeją się równie szybko jak np. skóra na twarzy. Nie pojawiają się na nim co prawda zmarszczki, ale skóra zaczyna tracić jędrność, jest mniej elastyczna. Zmienia się kształt biustu, który potrzebuje wsparcia dobrze dobraną bielizną. Co jeszcze możemy zrobić (a przede wszystkim: czego unikać), żeby nasz biust wyglądał młodo i pięknie mimo upływu lat?

CO ZROBIĆ, ŻEBY MIEĆ PIĘKNY BIUST?

Boisz się, że wraz z wiekiem Twoje piersi będą wyglądały gorzej? Oto najlepsze sposoby na piękny i jędrny biust, który nie straci elastyczności.

1. Dobrze dobrany biustonosz.

Najczęstszy błąd, który popełniają kobiety, to noszenie źle dobranych biustonoszy. Czas zacząć traktować ten element bielizny jak np. buty – bo, jeśli będzie źle dobrany, może nam zaszkodzić. Zbyt ciasny biustonosz może odkształcać piersi, a zbyt luźny nie będzie dla nich dobrym podparciem i szybciej utracą jędrność. Warto wiedzieć, że dopasowana bielizna to podstawa!

Czy wiesz, że nie powinnaś nosić stanika tego samego rozmiaru przez cały czas? Wraz z cyklem zmienia się kształt i rozmiar biustu, dlatego każda kobieta powinna mieć w swojej szafie biustonosze o przynajmniej 2 rozmiarach.

2. Utrzymywanie stałej wagi.

Ogromny wpływ na wygląd biustu ma również nasza waga. Jej wahania nie służą naszej skórze, a każde chudnięcie i ponowne przybieranie na wadze zostawia za sobą ślady. Mogą to być rozstępy, wisząca skóra, ale również utrata elastyczności w okolicy biustu i niekorzystne zmiany w jego wyglądzie.

3. Ruch i prawidłowa postawa ciała.

Garbisz się? Przestań to robić! Nie służy to kręgosłupowi, ale na wadach postawy cierpi również nasz biust. Zamiast garbić się i próbować go ukryć, wypnij pierś dumnie do przodu i pokaż swoją pewność siebie. Regularnie garbienie się i częste pochylanie do przodu może sprawić, że piersi zaczną opadać.

Ważne przy tym jest, aby się ruszać. Aktywność fizyczna (choćby ta najprostsza jak np. spacery lub jazda na rowerze) pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też jędrność skóra, napięcie mięśni i… kształt biustu!

Ciekawostka: Jeśli chcemy mieć piękny i kształtny biust, możemy sięgnąć po specjalny zestaw ćwiczeń ujędrniających biust.

4. Brak nałogów.

To, że palenie papierosów wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, to fakt. Niewiele kobiet wie jednak, że szkodliwe związki, które znajdziemy w papierosie (metale ciężkie, toksyny) sprawiają, że starzejemy się szybciej. W efekcie skóra staje się pomarszczona, pożółknięta i sucha – również w okolicy biustu!

5. Odpowiednia pielęgnacja biustu.

Jak często stosujesz balsam dedykowany właśnie skórze w okolicy biustu? Nigdy? Czas to zmienić! Kosmetyki do pielęgnacji biustu to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy zachować jego kształt na dłużej. Zawierają składniki ujędrniające i sprawiają, że skóra dłużej pozostaje napięta. Chronią przed szkodliwymi czynnikami m.in. toksynami i wolnymi rodnikami. Dodatkowo masaż podczas nakładania balsamu na biust poprawia mikrokrążenie i równie pozytywnie wpływa na jego wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *