5 zasad zdrowych rzęs

Jak dbać o rzęsy, by były piękne i długie? Okazuje się, że w tej kwestii możesz wiele zrobić, a my pokażemy Ci, jak! Poznaj 5 zasad zdrowych, pięknych i mocnych rzęs!

1. WYBIERZ DOBRY TUSZ DO RZĘS

Dziś już wiesz, że w kosmetyku (każdym!) najważniejszy jest jego skład, dlatego jeśli zależy Ci na pięknych rzęsach, sprawdzaj, czym je malujesz. Na rynku dostępnych jest wiele tuszów, które mają doskonały skład: nie tylko świetnie malują, ale też wzmacniają i odżywiają rzęsy, a nawet wpływają na ich zdrowy wzrost. Takie kosmetyki to pielęgnacja na najwyższym poziomie: zamiast nylonu zawierają np. argininę i panthenol, a zamiast sztucznych pigmentów – naturalne.

2. ZREZYGNUJ Z ZALOTKI I DOKLEJANYCH RZĘS

Zalotka pięknie wywija rzęsy, ale jednocześnie mocno uszkadza ich strukturę i łamie je, przez co włoski słabną i niszczeją. Ponadto nie jest bezpieczna. Ile razy zdarzyło Ci się przyszczypnąć delikatną skórę wokół oczu? To może powodować silne reakcje alergiczne i trudno gojące się stany zapalne.

Doklejane rzęsy to sposób na oszałamiające spojrzenie w kilka chwil. Jednak i ta metoda nie służy Twoim rzęsom, ponieważ klej, na który je doklejasz, jest po pierwsze syntetykiem, po drugie może uczulać, a po trzecie wysusza oraz uszkadza włoski podczas odklejania rzęs.
Dlatego w trosce o piękne, mocne rzęsy powinnaś zrezygnować zarówno ze sztucznych rzęs, jak i z inwazyjnej zalotki.

3. NIE POCIERAJ RZĘS

Czy masz świadomość, ile razy w ciągu dnia pocieramy oko? To kilkadziesiąt okazji do tego, by osłabić, a nawet (od inwazyjnego tarcia) wyrwać włoski. Dlatego staraj się nie pocierać rzęs i trzymaj dłonie z dala od oczu. Jednocześnie nie trzyj ich mocno podczas demakijażu. To nie tylko osłabia włoski na całej długości, ale też ma wpływ na cebulki oraz powoduje naciąganie skóry wokół oczu a w przyszłości intensywne i utrwalone zmarszczki.

4. STOSUJ DOBRY PŁYN DO DEMAKIJAŻU

Nie tylko to jak zmywamy kosmetyki, jest ważne. Istotne jest, czym to robimy. Jeśli zależy Ci na pięknych i długich rzęsach, sięgnij po specjalny płyn do demakijażu, który nie tylko zmyje kosmetyki kolorowe z rzęs i powiek, ale też doskonale o nie zadba. Płyn do demakijażu, który jednocześnie wzmacnia i ochrania rzęsy, zawiera szereg roślinnych składników o wielkiej mocy. Wybieraj zatem te płyny do demakijażu oczu, które mają w składzie wyciąg z bławatka, hipoalergiczne i sprawdzone, bez parabenów i silikonów. Z łagodzącym aloesem lub wodą termalną.

5. SIĘGNIJ PO ODŻYWKĘ DO RZĘS

Odżywka do rzęs to przypominający eye-liner kosmetyk,w buteleczce z pędzelkiem. Nakłada się ją raz dziennie na skórę powiek tuż za linią rzęs. Odżywka wsiąka w skórę i dociera do cebulek, gdzie wzmacnia je i przedłuża fazę wzrostu, a tym samym regeneruje i upiększa włoski, aby rosły zdrowe, mocne i piękne. Odżywka do rzęs to włoski nawet do 3 x gęstsze, 2 x dłuższe i zdecydowanie w 100% zdrowsze i mocniejsze. Łatwa w użyciu, o kompleksowym działaniu odzywka do rzęs podbiła rynek kosmetyczny. Czy masz już swoją ulubioną? Sprawdź rankingi i opinie, wybierz najlepszą odżywkę do rzęs!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *