Paznokcie żelowe to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą tracić czasu na domowy manicure lub mają krótkie, łamliwe i słabe paznokcie. Zabieg można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym lub wykonać samodzielnie w domu. Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku i jaka jest cena zabiegu? Jak zdjąć paznokcie żelowe i jak je uzupełniać? Jak zrobić tipsy i dbać o paznokcie?
Jak zrobić paznokcie żelowe? Niezbędne akcesoria
Aby zrobić paznokcie żelowe, będziemy potrzebować:
- pilników o różnej gramaturze i kostki,
- kleju do tipsów (tylko jeżeli wybraliśmy metodę szablonem),
- tipsów lub szablonów,
- płynu do przemywania masy,
- primera (jest niezbędny w przypadku kłopotliwej, na przykład bardzo tłustej, płytki paznokciowej),
- żelu jednofazowego (nakładamy 3 warstwy jednego żelu na paznokieć) lub trzyfazowego (nakładamy 3 rodzaje żeli na paznokieć: pokładowy, budujący i nawierzchniowy, czyli nabłyszczający),
- lampy UV,
- gilotynki do skracania tipsów,
- pędzelka do nakładania żelu,
- oliwki do skórek,
- płynu do dezynfekcji.
Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku?
Najpierw należy wybrać jedną z dwóch metod: na szablonie (polega na modelowaniu paznokcia na naturalnej płytce i przedłużeniu go szablonem) lub na tipsie (polega na pokryciu tipsa żelem).
- Dezynfekujemy dłonie, po czym przygotowujemy płytkę paznokciową, to znaczy obcinamy paznokcie na krótko oraz delikatnie je matowimy pilnikiem i kostką. Następnie odsuwamy skórki patyczkiem i odtłuszczamy je płynem. W razie potrzeby na naturalną płytkę nakładamy primer, który poprawia przyczepność żelu.
- Dopasowujemy kształt tipsów lub szablonu do płytki paznokciowej.
- Na tipsy lub szablon nakładamy żel, który nie może dotykać, a zwłaszcza zalewać, skórek. Aplikujemy go cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa pokrywa cały tips, a w przypadku szablonu – buduje kształt i długość paznokcia. Druga warstwa profiluje tak zwaną „krzywą C”, czyli odpowiada za nadanie paznokciowi idealnego kształtu. Trzecia warstwa to warstwa wykończeniowa. Każda z warstw musi być utwardzona lampą UV i przemyta cleanerem. Proces utwardzania trwa od 2 do 3 minut, w zależności od rodzaju żelu.
- Po utwardzeniu drugiej warstwy delikatnie piłujemy paznokieć w celu nadania mu ostatecznego kształtu. Trzecia warstwa nie wymaga piłowania, dzięki czemu paznokieć efektownie błyszczy.
- Nakładamy oliwkę na skórki.
Uzyskany efekt utrzymuje się przez kilka tygodni.
Paznokcie żelowe – cena
Renoma salonu, wielkość miasta, w którym salon się znajduje, i doświadczenie manikiurzystki – to niektóre z czynników, od których zależy cena zabiegu. Żelowe paznokcie mogą kosztować tyle, ile zwykła koszulka z sieciówki lub tyle, ile markowa koszulka polo. Za uzupełnienie paznokci żelowych musimy zapłacić trochę mniej.
Jak zrobić tipsy?
Aby zrobić tipsy, musimy je przykleić przeznaczonym do tego klejem. Następnie skracamy paznokcie gilotynką i nadajemy im kształt. Kolejnym etapem jest usunięcie uskoku między tipsem a naturalną płytką za pomocą pilnika drobnoziarnistego. Po założeniu tipsów można rozpocząć nakładanie żelu.
Jak zdjąć paznokcie żelowe i jak je uzupełniać?
Paznokcie pod żelem rosną, dlatego po upływie 2-4 tygodni należy je uzupełnić. Paznokcie żelowe można zdjąć w dowolnym momencie. Najczęściej spiłowuje się je pilnikami, ale bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.
Jak dbać o paznokcie?
Aby zapewnić paznokciom dobrą kondycję, należy pamiętać o higienie podczas zabiegu. Ponadto warto pracować na produktach sprawdzonych i świeżych. Nie wolno robić tipsów na paznokciach chorych, pokarbowanych lub pofalowanych i bolących. Do zabiegu kwalifikuje się tylko paznokieć zdrowy, bez przebarwień i bolących miejsc.
Nie należy podejmować się wykonania tego zabiegu samodzielnie, jeżeli nie czujemy się na siłach. W takiej sytuacji lepiej będzie skorzystać z usług wykwalifikowanej stylistki paznokci lub przejść profesjonalny kurs. Podczas codziennych zajęć paznokcie nie powinny mieć kontaktu z detergentami i ze zmywaczem z acetonem; pod ich wpływem tips może się rozpuścić, uszkodzić lub odpaść.
O dłonie należy dbać każdego dnia. Podstawowy rytuał pielęgnacyjny obejmuje smarowanie skórek oliwką, nakładanie kremu na dłonie i używanie rękawiczek ochronnych do prac domowych. Dzięki temu paznokcie na długo zachowają dobrą kondycję i ładny wygląd.
Dodaj komentarz