Akupunktura kosmetyczna wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki, rozjaśnia skórę i poprawia jej elastyczność oraz wspomaga walkę z trądzikiem. Na czym polega akupunktura kosmetyczna i jakie daje efekty? Dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?
Na czym polega akupunktura kosmetyczna?
Akupunkturę kosmetyczną powinien przeprowadzać lekarz specjalizujący się w medycynie naturalnej i akupunkturze. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja, podczas której lekarz ocenia stan zdrowia i skóry pacjenta, a co za tym idzie, wyklucza przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Jeżeli nie ma przeszkód, lekarz wkłuwa w skórę cienkie jednorazowe igły. Zabieg trwa około 40 minut. Niekiedy łączy się go z masażem, na przykład z wykorzystaniem olejków eterycznych. W niektórych gabinetach akupunkturę kosmetyczną uzupełnia się elektroakupunkturą, czyli zabiegiem z zastosowaniem igieł i mikroprądów. Zazwyczaj seria obejmuje 10 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Dla lepszego efektu warto akupunkturę kosmetyczną warto przeprowadzić raz w miesiącu.
Akupunktura kosmetyczna – efekty
Akupunktura kosmetyczna ma na celu wygładzenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy, zniwelowanie opadania skóry, w tym powiek, usunięcie worków pod oczami, ujędrnienie i nawilżenie skóry, pobudzenie mikrokrążenia i wyrównanie kolorytu skóry.
Akupunktura kosmetyczna – dla kogo?
Akupunktura kosmetyczna jest przeznaczona dla kobiet po 35. roku życia w celu opóźnienia procesów starzenia oraz konieczności stosowania peelingów chemicznych i bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Akupunktura kosmetyczna może być stosowana także przez młodsze kobiety, które zniszczyły skórę wskutek niehigienicznego trybu życia i nadmiernej ekspozycji na słońce.
Akupunktura kosmetyczna – przeciwwskazania
Akupunktura kosmetyczna nie może zostać przeprowadzona w przypadku poważnych zaburzeń krzepnięcia krwi, chorób skóry, w których jej przebicie mogłoby doprowadzić do powikłań, oraz nieustabilizowanego ciśnienia tętniczego. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są także niektóre choroby serca, wiek przekraczający 70 lat, ciąża, pierwsze dni menstruacji, silne wzburzenie i zawartość alkoholu we krwi.
Dodaj komentarz