Maski do twarzy wracają do łask.
Z pewnością przyczynia się do tego większa świadomość w kwestiach pielęgnacji skóry.
Azjatki nie potrafią sobie wyobrazić pielęgnacji twarzy ani bez doskonałego peelingu, ani bez odpowiedniej maseczki na twarz. A mają w czym wybierać. Na szczęście można używać kilku masek do twarzy na zmianę. Jak je odpowiednio dobrać? Co potrafi zdziałać dobra maska na twarz?
Maseczka do twarzy – dlaczego jest ważna?
Dlaczego warto stosować maseczki do twarzy? Okazuje się, ze są one niezbędnym elementem pielęgnacji skóry. Są bardzo skoncentrowane, mają więcej składników aktywnie działających na skórę, a ich działanie jest zintensyfikowane i silne, dlatego są w stanie odżywić, nawilżyć lub zregenerować skórę dużo skuteczniej niż krem czy (nawet) serum do twarzy. Kluczem ich skuteczności jet jednak systematyczność. Tylko regularna pielęgnacja za pomocą maseczki do twarzy przyniesie oczekiwany efekt.
Maseczka do twarzy – jak ją dobrze wybrać?
Kluczem do wyboru dobrej maseczki do twarzy jest znajomość potrzeb i problemów własnej skóry. Sucha i zwiotczałą cera będzie wymagała innej pielęgnacji i innych składników, niż cera tłusta. Dojrzała skóra potrzebuje silniejszych substancji aktywnych, cera naczynkowa – wyciszenia i uspokojenia za pomocą delikatnych składników kojących i obkurczających naczynka krwionośne.
Oto najpopularniejsze rodzaje maseczek do twarzy:
- oczyszczająca maseczka do twarzy – to taka, która pomoże usunąć nadmiar sebum i toksyn, które gromadzą się na buzi w ciągu dnia. Jej składnikami aktywnymi są często glinki, zielona herbata, kwasy owocowe oraz olejek z drzewa herbacianego.
- rozjaśniająca maseczka do twarzy – pomoże dojrzałej skórze pozbyć się przebarwień oraz plam pigmentacyjnych, zwalczy szarość i ziemistość zmęczonej skóry
- rozświetlająca maseczka do twarzy – jest idealna dla zmęczonej skóry, pozbawionej energii i blasku – nadaje skórze ładny, zdrowy koloryt i sprawia, ze skóra wygląda promiennie
- maseczka do twarzy zwężająca pory – idealne uzupełnienie w pielęgnacji tłustej skóry; maska zwężająca pory obkurcza je i domyka, usuwając jednocześnie zanieczyszczenia oraz nagromadzone sebum; takie maski często pomagają pozbyć się przebarwień i blizn potrądzikowych, wygładzają i uspokajają przetłuszczającą się skórę
- łagodząca maseczka do twarzy – są dedykowane wrażliwej skórze, która jest skłonna do podrażnień: uspokajają i koją skórę, często mają w swym składzie d-panthenol, aloes i alantoinę
- regenerujące maseczki do twarzy – zwiększają elastyczność i sprężystość skóry, przydają się wszystkim, którzy walczą ze skutkami starzenia się skóry, napinają owal twarzy, wygładzają nierówności i zapobiegają utracie wilgoci; maseczki tego typu mają często składzie kolagen, kwas hialuronowy, olejek arganowy, masło shea, koenzym Q10 lub zeń-szeń
- odżywiające maseczki do twarzy – często nazywane są również „maskami bankietowymi” – to prawdziwy shoot dla skóry: wygładzają, wyrównują koloryt, doskonale nawilżają, dodają cerze blasku, świeżości i sprężystości, delikatnie unoszą owal twarzy i „zmazują” zmęczenie z buzi, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i promiennie.
Maseczka do twarzy – czego szukać w składzie?
Aby maska była jak najskuteczniejsza, uważnie przyjrzyj się temu, co ma w swoim składzie. Jeśli już na początku listy INCI znajdziesz jednołańcuchowe alkohole typu alcohol denat, lub ciężkie, komedogenne silikony i inne syntetyki – zrezygnuj z niej. Dłuższe stosowanie takiej maseczki zadziała na skórę drażniąco lub wysuszy naskórek. Najlepsze maseczki do twarzy zawierają dużo naturalnych składników: to one powinny być w największym stężeniu. Im bardziej naturalna maseczka, tym bardziej dobroczynne ma ona działanie na skórę.
Jak często robić maseczkę do twarzy?
Nie ma na to określonej reguły. Jeśli czujesz ze Twoja cera wymaga intensywnej pielęgnacji i regeneracji – maskę możesz nakładać nawet codziennie. Najlepszym i optymalnym rozwiązaniem jest robienie jej dwa razy w tygodniu. Możesz zakupić dwie różne maski do twarzy i stosować je na zmianę. Wszystko zależy od potrzeb Twojej skóry. Wiele kobiet posiada np.,. skórę dojrzałą, ale przetłuszczającą się, Dobrze jest wówczas nabyć jedną maseczkę, która zmatowi skórę i oczyści pory, oraz drugą o działaniu anty-aging.
Multimasking – co to takiego?
To nowy trend w pielęgnacji, który jest nastawiony na faktyczne potrzeby skóry. Multimasking polega na nakładaniu kilku rożnych maseczek na twarz jednocześnie. Kluczem jest tu dobranie kosmetyków do rodzaju oraz potrzeb cery. Bywa także policzki nadmiernie nam się przesuszają, a nawet podrażniają, nos błyszczy, a czoło wymaga regeneracji, ponieważ skóra w tym rejonie zaczyna wiotczeć i pojawiają się na nim drobne zmarszczki. Multimasking może być rozwiązaniem dla wszystkich tych problemów: wystarczy, ze cześć twarzy pokryjesz maską łagodzącą, część detaksującą i matującą, a na czoło nałożysz maskę anti-aging. Multimasking zaoszczędza nasz czas i doskonale pielęgnuje każdą cześć twarzy – pielęgnacja jest bowiem wówczas idealnie zsynchronizowana z potrzebami naszej cery, a jednocześnie nie zakłóca naturalnych procesów skóry. Ten trend zdominował internet: multimasking jest polecany przez blogerki i kosmetyczki i zbiera doskonałe opinie w sieci.
Dodaj komentarz