Sposoby na zaskórniki na nosie. Jak się ich pozbyć?

Nie ma nic gorszego niż gromada czarnych kropek na środku nosa. Zaskórniki potrafią skutecznie zepsuć marzenia o gładkiej cerze i pięknym makijażu. Czy można się ich jakoś pozbyć?

Sposobów na zlikwidowanie zaskórników jest mnóstwo. Trzeba tylko dobrać je właściwie do tego, jak głębokie i duże zaskórniki mamy na swojej skórze, a także, jakie mamy możliwości (czy to czasowe, czy finansowe). Jeśli czarne kropki na nosie są również Twoim problemem, oto garść pomysłów na to, jak je zlikwidować.

Kosmetyki na zaskórniki

Jak najszybciej pozbyć się zaskórników? Oczywiście kosmetykami, które dostaniemy w każdej drogerii. Do wyboru mamy m.in. peelingi (zarówno te mechaniczne, ziarniste, jak i peelingi enzymatyczne) oraz maski oczyszczające. Za jedne z najskuteczniejszych nadal uznaje się maski typu peel-off, które po nałożeniu na skórę zastygają i podczas zdejmowania wyciągają zanieczyszczenia z porów. Efekt widać gołym okiem.

Domowe sposoby na wągry

Tańsza alternatywa dla kosmetyków na zaskórniki to oczywiście domowe sposoby i tutaj mamy właściwie tyle samo możliwości. Możemy wykorzystać domowe peelingi na bazie olejów (warto dobierać je ostrożnie, żeby jeszcze mocniej nie zapchać skóry), ale równie dobrze własnoręcznie przygotowane maski, także te typu peel-off. Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów.

1 / Maseczka z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona wymieszana z wodą tworzy skutecznie oczyszczającą skórę pastę. Nałożona na nos i wtarta w skórę szczoteczkę do zębów (czystą!) to prosty sposób na pozbycie się zaskórników. Masujemy przez dwie minuty, a następnie spłukujemy i nakładamy tonik lub serum, które domkną pory. Warto pamiętać jednak, że soda oczyszczona ma bardzo silne działanie i podwyższa pH skóry, dlatego może ją przesuszać i podrażniać. Zaleca się więc, aby maseczkę z sody oczyszczonej stosować raz na jakiś czas, nie regularnie.

2 / Maseczka peel-off z jajka

Zaskórniki na nosie łatwo usuniemy też za pomocą białka jajka kurzego. Wystarczy nieco je roztrzepać, a następnie nałożyć na suchą i oczyszczoną skórę, koncentrując się na miejscach występowania wągrów. Na każdą cienką warstwę białka przyklejamy pojedynczy kawałek chusteczki higienicznej, a następnie znów smarujemy po wierzchu białkiem. W ten sposób tworzymy plaster, który po zaschnięciu możemy oderwać z nosa, pozbywając się w ten sposób wągrów.

Odkurzacz do wągrów

Bardzo dużą popularnością cieszą się też tzw. odkurzacze do wągrów. Są to już gadżety, których nie dostaniemy tak łatwo w sklepach stacjonarnych, więc warto zaopatrywać się w nie online. Warto, bo są niezwykle skuteczne w usuwanie niechcianych, nieestetycznych zaskórników. Jak to działa?

Odkurzacz do wągrów przypomina nieco grupy długopis, którego końcówkę przykładamy do skóry. Wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu odkurzacz wysysa zanieczyszczenia z porów. Zaskórniki zostają zlikwidowane, a skóra oczyszczona. Ale uwaga! Nie jest to opcja dobra dla osób o cerze wrażliwej, trądzikowej lub naczynkowej, bo takie działanie może powodować podrażnienia i niechciane komplikacje typu pęknięte naczynka.

Nie zapomnij o parówce!

Nie chodzi oczywiście o mięsną parówkę, którą można zjeść, ale o kosmetyczny zabieg, który warto wykonać przed oczyszczanie porów skóry. Chodzi o tzw. parówkę, czyli otworzenie porów skóry za pomocą ciepłej pary wodnej (może być z dodatkiem aromantycznych olejków). Krótka sesja nad miską z gorącą wodą jest wystarczająca, aby ułatwić wyciąganie zanieczyszczeń ze skóry. Zaskórniki na nosie będą kilka razy łatwiejsze do usunięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *