Sposoby na puszące się włosy

Masz puszące się i trudne do ułożenia włosy? Nie martw się. Na szczęście są sposoby, które pomogą ci ujarzmić niesforną fryzurę.

Puszące się włosy – poznaj przyczyny

Puszące się włosy to zmora wielu osób. Jednak najbardziej narażone są na to kobiety, które mają kręcone włosy. Przyczyną puszących się włosów jest odwodnienie kory włosa. To z kolei spowodowane jest szczotkowaniem mokrych włosów, trwałą ondulacją, niewłaściwą dietą, zbyt częstym farbowaniem i rozjaśnianiem włosów, działaniem promieni słonecznych, nadużywaniem kosmetyków do pielęgnacji włosów i częstym używaniem suszarki.

Sposoby na puszące się włosy

Jest kilka dobrych i wypróbowanych sposobów na puszenie się włosów. Generalnie podzielić je można na dwie grupy: właściwa pielęgnacja włosów i dobór odpowiednich kosmetyków.

Do pierwszej grupy zaliczają się zasady dotyczące pielęgnacji włosów. Powinno się myć włosy dwa razy w tygodniu; temu zabiegowi towarzyszą pewne reguły i rytuały. Kiedy wmasujesz już szampon i odżywkę we włosy, należy spłukać je zimną wodą – cebulki i łuski włosa zostaną zamknięte, a zanieczyszczenia nie przedostaną się do skóry głowy lub do środka włosa; pasemka będą również wygładzone. Włosy powinny wyschnąć naturalnie. Nie wolno trzeć głowy ręcznikiem; nadmiar wody z włosów należy odcisnąć za pomocą papierowego ręcznika. Opcjonalnie użyć możesz suszarki jonowej, a strumień powietrza kieruj od dołu do góry. Włosy rozczesuj grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Systematycznie podcinaj włosy, nawet o pięć centymetrów. Nie dotykaj, nie poprawiaj i nie przeczesuj włosów rękami w ciągu dnia.

W grupie drugiej sposobów na puszące się włosy znajduje się zestaw specjalnych kosmetyków. Szampony, odżywki i maseczki, które posłużą nam do „walki” z puszeniem się włosów powinny zawierać odpowiednie składniki. Należą do nich: witamina A, aloes, miód, oliwa z oliwek, gliceryna, panthenol, rumianek. Najlepsze są odżywki w kremie bez spłukiwania. Dwa razy w tygodniu nałóż maseczkę na włosy – nawilży i odżywi puszące się włosy. Przed suszeniem lub rozczesywaniem zastosuj kosmetyki przeciwdziałające puszeniu się włosów. Produkty na bazie silikonu zastosuj do układania fryzury. Używaj kosmetyków wygładzających włosy – może to być nawet zwykły krem do rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *