Opuchnięta twarz z rana? Mamy na to sposoby! 

Masz wrażenie, że Twoja twarz jest opuchnięta z rana? Spokojnie, nie jesteś jedyna! To problem, który dotyka naprawdę wiele osób. Na szczęście nie musi tak być zawsze, mamy na to sprawdzone i domowe sposoby. Jeśli chcesz je poznać, to zachęcamy do przeczytania tego artykułu do końca.

Opuchnięta twarz może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych należą:

  • nieprawidłowa dieta
  • picie zbyt małej ilości płynów
  • zmiany hormonalne
  • reakcje alergiczne
  • przyjmowanie lekarstw

Oczywiście, jeśli spuchnięta twarz jest wynikiem choroby, to domowe sposoby mogą pomóc i złagodzić ten stan, ale przydatna będzie także konsultacja z lekarzem.

Domowe sposoby na opuchniętą twarz:

1. Nawodnienie organizmu

To niewiele, a daje tak wiele! Pewnie nie raz słyszałyście, by pić minimum 1,5 litra wody dziennie. Cóż, ma to pozytywny wpływ na cały organizm, w tym wygląd twarzy. Opuchlizna bardzo często jest wynikiem zatrzymania wody w organizmie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli jednak przypomnisz sobie wieczorem, że powinnaś wypić jeszcze itr wody – nie rób tego. Szklanka wody jak najbardziej nie zaszkodzi, ale tak duża ilość wody nie pomoże. Staraj się więc regularnie w ciągu całego dnia wypić minimum butelkę wody.

2. Kompresy na twarz

Świetnym sposobem są kompresy na twarz. Może to być rumianek, ogórek, bądź zielona herbata – zależy od tego, co aktualnie masz w domu. Przyłożenie takiego kompresu natychmiastowo złagodzi opuchliznę, a dodatkowo pięknie rozświetli skórę.

3. Masażer do twarzy

Roller kwarcowy (lub jadeitowy), bądź kamień gua sha świetnie poradzi sobie z poranną opuchlizną. Najlepiej trzymać go w lodówce i po wstaniu stosować. Masaż przyniesie ulgę i natychmiastowo usunie opuchliznę. Warto dodać, że taki masażer to także gwarancja jędrności i poprawienie owalu twarzy. Jeśli jeszcze czekasz na swój roller, to możesz w tym czasie stosować zwykłą zimną łyżeczkę!

3.Odpowiednia dieta

Staraj się ograniczyć wysoko przetworzone produkty bogate w sól. Uwierzcie, że wpłynie to nie tylko na opuchliznę, ale także na cały organizm! Zamiast tego jedz dużo owoców i warzyw, a w ramach przekąsek sięgaj po orzechy. Możesz także zrobić badania i według ich wyników dobrać odpowiednią suplementację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *