Nie wstydź się uśmiechu! Co zrobić, by mieć białe zęby?

Śmiech to przyjemny sposób na poprawę jakości życia. Niestety, wielu z nas zmaga się z problemami dotyczącymi zębów, dlatego też nieustanne kontrolowanie się i zasłanianie ust, może odebrać nam radość w pięknych chwilach. Aby więcej nie doskwierał nam ten problem, warto zadbać o swoje uzębienie i komfort psychiczny. Nie chodzi tutaj tylko o śnieżnobiały kolor, ale także o naloty i przebarwienia, które mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie. Profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej mają szansę stać się dla nas prostym patentem na piękny i zdrowo wyglądający uśmiech.

Czy wybielające pasty do zębów są szkodliwe? 

Nasze „grzeszne” przyjemności, odbijają się na wyglądzie, przy czym uśmiech jest szczególnie na to narażony. Kawa, papierosy, słodycze, czy też brak odpowiedniej higieny — nasze uzębienie może mieć wielu wrogów. Zęby niszczą się, żółkną, odbarwiają, a nawet czarnieją. Czy wybierając wybielającą pastę, narażamy się na kolejne osłabienie uzębienia? Całe szczęście, właściwe stosowanie tego specyfiku jest nieszkodliwe, ponieważ pasta nie niszczy szkliwa. Dla pewności można udać się do stomatologa, by razem ze specjalistą dobrać odpowiednią kurację. Należy również pamiętać, by nie używać produktu zbyt często, najlepiej od 3 do 4 razy w tygodniu, zamiennie z inną pastą.

Jak działa pasta do zębów z węglem aktywnym? 

Gdy zdecydujemy się już na zakup wybielającej pasty do zębów, powinniśmy zwrócić uwagę czy w składzie wybranego produktu znajduje się węgiel aktywny. Jest to dobroczynna substancja organiczna, stosowana w wielu kosmetykach, ze względu na swoje przeciwzapalne, rozjaśniające i przeciwbakteryjne działanie. Przypisuje się jej również wiązanie związków garbnikowych, odpowiedzialnych za przebarwienia na powierzchni zęba. Dzięki paście do zębów z węglem aktywnym pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu z ust, a także zapewnimy kojącą kurację naszym dziąsłom.

Czy wybielające pasty do zębów są skuteczne? 

Mycie zębów wybielającą pastą daje efekty mechanicznego usuwania powierzchniowych przebarwień, poprzez składniki ścierne. Regularne stosowanie specyfiku jest jak najbardziej skuteczne, jednak należy pamiętać, że zęby zostaną wybielone maksymalnie o jeden lub dwa tony. Po latach zaniedbań zęby mogą  być zbyt żółte lub odbarwione, dlatego też kuracja wybielającą pastą nie jest dla każdego. W niektórych przypadkach konieczna będzie wizyta u stomatologa, który dostosuje sposób profesjonalnego wybielenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *