Koniec z zakolami! 2 domowe sposoby na ten wstydliwy problem

Choć zakola kojarzą nam się w mężczyznami po 50 roku życia, to problem ten coraz częściej dotyka również młode osoby. Na tę dolegliwość cierpią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Na szczęście po tym wpisie nie będziecie już zmuszeni do wpisywania fraz “jak ukryć zakola” w wyszukiwarkę. Dzięki tym domowym sposobom skutecznie pozbędziecie się tego wstydliwego problemu i znów będziecie się cieszyć bujną fryzurą! 

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaka może być przyczyna zakoli. A mogą być one przeróżne! Najczęstszymi przyczynami zakoli są:

  • długotrwały i silny stres
  • źle zbilansowana dieta
  • niedobór witamin i minerałów
  • częste farbowanie włosów
  • choroby tarczycy
  • podłoże genetyczne
  • łysienie androgenowe

Domowe sposoby na zakola 

1. Wcierki i masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy połączony z wcieraniem wcierek zajmuje zaledwie kilka minut w ciągu dnia. To chyba niezbyt dużo, jak za bujną fryzurę, prawda? Najważniejsza w masażach i wcierkach jest regularność. Starajcie się robić to codziennie, albo chociaż 3 razy w tygodniu. Możecie masować palcami, bądź kupić dowolny masażer do skóry głowy. Jeśli chodzi o wybór wcierki, to na początek polecamy wybrać produkt delikatny, bez alkoholu w składzie. Dzięki temu nie podrażnicie swojej skóry głowy. Warto dodać, że regularne wcierki masaż głowy spowodują nie tylko porost nowych włosów w miejscu zakoli, ale także zmniejszą wypadanie istniejących już włosów.

2. Zbilansowana dieta i suplementy 

Zakola mogą być wołaniem organizmu o pomoc. Dlatego zmień swoje nawyki żywieniowe! W dobrze zbilansowanej diecie posiłki zawierają żelazo, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy A, E i cynk. Dlatego spożywaj świeże owoce i warzywa, ryby i orzechy jak najczęściej. Oprócz tego warto suplementować organizm i codziennie sięgać po witaminę D, żelazo, cynk i magnez.

Oczywiście jeśli zakola spowodowane są podłożem genetycznym, bądź jakąś chorobą (np.: niedoczynnością tarczycy), to domowe sposoby mogą niewiele pomóc. W takim przypadku trzeba udać się do specjalisty, jakim jest trycholog. Podczas wizyty dokładnie zbada stan skóry głowy, zleci specjalistyczne badania i dobierze leki, bądź przeprowadzi zabiegi. Niemniej jednak jeśli zakola są spowodowane są innymi przyczynami, to domowe sposoby mogą okazać się niezwykle skuteczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *