Jak zrobić makijaż do zdjęcia selfie?

Na zdjęciach powinno wyglądać się schludnie i ładnie. A na tzw. zdjęciach z ręki, czyli bardzo popularnych selfie, perfekcyjnie. Co zrobić, by twoje selfie podbiło świat?

Idealny makijaż do selfie

Nieskazitelny wygląd to podstawa każdego dobrego zdjęcia. Nasza cera musi być gładka i jednolita; zamaskować musimy wszystkie niedoskonałości. W tym celu możesz użyć korektora, podkładu (najlepiej kryjącego) i sypkiego pudru transparentnego. Przed nałożeniem tych kosmetyków dokładnie oczyść twarz za pomocą toniku, zrób delikatny peeling i połóż maseczkę. Korektorem zamaskuj wypryski, plamki i przebarwienia. Wklep podkład; powinien być o ton lub dwa jaśniejszy od koloru twojej cery. Całość utrwal pudrem.

Na zdjęciach selfie dobrze wyglądać będą pełniejsze usta. Zastosuj konturówkę do ust, pomadkę i błyszczyk. Zanim pomalujesz wargi, zrób lekki peeling. Potem obrysuj usta konturówką o ton ciemniejszą od pomadki. Kreskę narysuj nieci powyżej górnej wargi i trochę poniżej wargi dolnej. Cienkim pędzelkiem połóż pomadkę w taki sposób, by konturówka i pomadka połączyły się. Nadmiar pomadki odciśnij na chusteczce. Środek górnej i dolnej wargi pomaluj błyszczykiem.

Konturowanie nosa to zasada, do której trzeba dostosować się, chcąc zrobić selfie. Potrzebne ci będą dwa matowe podkłady i dwa korektory (odcień jaśniejszy i ciemniejszy od skóry). Ciemniejsze odcienie nakłada się na te miejsca, które chcesz wyszczuplić, a jaśniejsze na obszary, które mają być bardziej wyeksponowane.

Wymodelowana twarz na selfie na pewno będzie wyglądać ładnie. Twarz należy musnąć brązerem nałożonym na duży okrągły pędzel. Wykonuj ruch do góry, wzdłuż kości policzkowych. Płaskim pędzelkiem nanieś róż. Jeżeli kosmetyk posiada połyskujące drobinki pomaluj nim tylko szczyt kości policzkowych.

Jeśli masz małe lub wąskie oczy, na selfie nie będą wyglądać zbyt ładnie. Możesz powiększyć je, nakładając w pierwszej kolejności rozświetlacz w wewnętrznych kącikach oczu. Potem pomaluj powieki swoim ulubionym cieniem, a następnie bardzo połyskujący lub biały cień nanieś na środek górnej i dolnej powieki oraz w wewnętrznych kącikach oczu. Połącz wszystkie kolory i białą kredką zaznacz wodną linię oka. Na koniec zadbaj o rzęsy: podkręć je zalotką i pomaluj tuszem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *