Jak umalować się do szkoły, na uczelnię i do pracy? Makijaż dzienny krok po kroku

Makijaż dzienny ma sprawiać wrażenie, jakby go nie było ‒ jego zadanie polega na podkreśleniu urody, zakamuflowaniu niedoskonałości i nadaniu twarzy blasku. Tylko tyle i aż tyle. Jak wykonać makijaż dzienny krok po kroku?

Makijaż dzienny ‒ jak przygotować twarz?

Zanim sięgniemy po kosmetyki do makijażu i użyjemy ich w wiadomym celu, musimy odpowiednio przygotować twarz na ich przyjęcie. Zaczynamy od wykonania peelingu lub oczyszczenia twarzy łagodnym tonikiem i nałożenia kremu nawilżającego. Gdy krem się wchłonie, stosujemy serum lub bazę matującą.

Makijaż dzienny krok po kroku

1. Podkład

To nie będzie zaskoczenie, że podkład należy dobrać do karnacji. Aby ułatwić sobie zadanie, warto nałożyć niewielką ilość tego kosmetyku na linię żuchwy. Jeżeli podkład nie odróżnia się od skóry, oznacza to, że jest odpowiednio dobrany. Kosmetyk warto aplikować za pomocą pędzla lub gąbki zwanej beauty blender. Ewentualnie można to robić palcami, ale ten sposób aplikacji podkładu ma negatywny wpływ na jego trwałość.

PodkÅ‚ad nanosimy na skórÄ™ od Å›rodka do zewnÄ…trz. Aby uzyskać naturalny efekt, nie rozcieramy go, lecz wklepujemy. PodkÅ‚ad rozprowadzamy równomiernie na caÅ‚ej powierzchni twarzy z wyjÄ…tkiem skóry wokół oczu. Å»eby zapobiec efektowi maski, aplikacjÄ™ podkÅ‚adu koÅ„czymy na linii żuchwy.

2. Korektor

Korektor nanosimy punktowo na niedoskonałości, to znaczy krosty, cienie pod oczami czy popękane naczynka, i delikatnie wklepujemy palcem. Skórę pod i nad oczami, czyli powieki dolne i górne, malujemy korektorem rozświetlającym lub rozświetlaczem w płynie. Korektor aplikujemy także przy linii nosa.

3. Puder sypki

Aby zmatowić skórę i utrwalić makijaż, sięgamy po puder sypki i nanosimy go pędzlem poprzez delikatne wklepywanie w skórę. Kosmetyk nie może mieć zbyt jasnego odcienia ani drobinek rozświetlających. Najlepszym rozwiązaniem będzie puder transparentny.

4. Bronzer, róż i rozświetlacz

To trio służy do konturowania twarzy. Bronzer nanosimy przy kościach policzkowych i górnej linii włosów, a róż ‒ delikatnie na policzki. W przypadku okrągłej twarzy ułatwimy sobie to zadanie poprzez uśmiech ‒ dzięki temu bez trudu zlokalizujemy czubki policzków i muśniemy je różem. Z kolei na szczyty kości policzkowych kładziemy niewielką ilość rozświetlacza, aby nadać twarzy promienny wyraz.

5. Żel do brwi

Ten krok można pominąć w przypadku gÄ™stych i ciemnych brwi. Na rzadkie i jasne Å‚uki warto naÅ‚ożyć żel do brwi, ponieważ on nada brwiom odpowiedni kolor i ksztaÅ‚t oraz utrwali ten ksztaÅ‚t.

6. Cienie do powiek

Aby wykonać makijaż dzienny, przyda się cień waniliowy, brązowy i grafitowy. Waniliowy rozprowadzamy na całej powierzchni powieki ruchomej, a brązowym rysujemy łuk w kąciku oka po zewnętrznej stronie i rozcieramy go miękkim pędzelkiem. Brązowy cień przyda się jeszcze do podkreślenia konturu dolnej powieki. Z kolei za pomocą grafitowego pociągniemy kreskę na górnej powiece. W tym pomoże nam cienki, skośny pędzelek.

7. Tusz do rzęs

Rzęsy tuszujemy trzykrotnie ‒ zarówno górne, jak i dolne. Spiralka, której używamy, musi być regularnie oczyszczana, aby nie zostawiała grudek na rzęsach.

8. BÅ‚yszczyk

W przypadku makijażu dziennego, który z założenia jest delikatny, usta powinny być muśnięte błyszczykiem, i to obowiązkowo w naturalnym kolorze. Do szczególnie polecanych odcieni należą jasny róż i brzoskwinia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *