Aloes na twarz to jedno z jego najlepszych i najpopularniejszych zastosowań. Zielone grube liście skrywają ponad 200 substancji pielęgnacyjnych, w tym mnóstwo witamin i minerałów. Do pielęgnacji idealnie nadaje się zarówno aloesowy sok, jak i miąższ oraz żel. Poznaj najpopularniejsze i najczęściej polecane sposoby zastosowania aloesu na twarz.
Jak stosować aloes na twarz?
1. Żel aloesowy zamiast kremu do twarzy
Żel aloesowy zastąpi krem do twarzy. Aby sprawdził się jako krem, powinien być gęsty i treściwy, dlatego wybierz żel aloesowy dobrej jakości, czyli i dużej ilości aloesu.Wówczas zadba o odpowiednie nawilżenie skóry, dostarczy jej składniki odżywcze, złagodzi i ukoi skórę Aloes działa też przeciwzapalnie. Zaletą stosowania żelu z aloesu w formie kremu jest to, że nie zapchasz porów skóry, a cera będzie świeża przez cały dzień. Jest też idealnym kremem do twarzy na lato.
2. Aloes jako podkład pod olej kosmetyczny
Żel aloesowy świetnie sprawdza się jako podkład pod olej roślinny. Spełni on dodatkową rolę pielęgnacyjną, a dodatkowo nasili wchłanianie się olejku. Dlatego stosuj aloes jako żelową lekką emulsję do twarzy – nałóż go na skórę po toniku i przed aplikacją kremu. W ten sposób zadbasz nawilżenie i ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Aloes sprawi też, że olej będzie nieco lżejszy i szybciej się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego i ciężkiego filmu.
3. Aloes jako serum do twarzy
Najlepiej sięgnąć po profesjonalne serum, które zawiera dodatkowe składniki pielęgnujące a także szereg komponentów ułatwiających transport aktywnych składników wgłąb skóry Serum z aloesu to jedna z najlepszych form pielęgnacji skóry – jego stosowanie przynosi najszybsze efekty i i regenerację cery .
4. Aloes jako baza pod makijaż
Aloesowy żel, lub serum nałożone ponownie na krem – tuż przed wykonaniem makijażu – doskonale przedłuża jego trwałość. Stosuj aloes jako bazę pod makijaż, a cera będzie cały czas w doskonałej formie. Kilka kropli aloesu możesz tez zmieszać z podkładem – uzyskasz nawilżającą, lekka formułę idealną na lato lub do klimatyzowanych pomieszczeń.
5. Aloes na zmiany trądzikowe, wypryski i stany zapalne
Łagodzące i przeciwzapalne właściwości aloesu możesz wykorzystać w celu zwalczania pryszczy, wyprysków, stanów zapalnych. Sięgnij po aloes rosnący w doniczce na parapecie i z niego kawałek liścia. Przekrój go wzdłuż i przykładaj pozyskany ze środka miąższ w miejscu każdej zmiany zapalnej. Dobrze sprawdzi się też czysty sok z aloesu który można nałożyć na czystą płat do masek w płachcie.
6. Aloes w formie maseczki do twarzy
Skoro już mowa o maseczkach do twarzy wiedz, że na bazie soku lub żelu a nawet serum z aloesu wykonasz dowolną maseczkę pielęgnacyjną. Łącz aloes z miodem, dowolną glinką kosmetyczną, hydrolatem, jogurtem, bananem – w ten sposób za każdym razem otrzymasz inną, niezwykłą w pełni naturalną maseczkę do twarzy o działaniu oczyszczającym, przeciwzapalnym i nawilżającym. Jeśli do żelu z aloesu dodasz oliwę z oliwek, olej z dzikiej róży lub olej arganowy i połączysz to z kurzym białkiem powstanie maseczka o właściwościach ujędrniających.
7. Tonik z aloesu
Tonik z aloesu uzyskasz sięgając po prostu po aloesowy sok. Pamiętaj, by był naturalny i bio, pozbawiony cukrów i konserwantów. Posłuży odświeżeniu skóry, jej nawilżeniu i łagodzeniu podrażnień. Możesz też przygotować bogatszy tonik i połączyć sok z aloesu z wybranym hydrolatem i uzupełnić mieszankę o witaminę E.
Dodaj komentarz