Jak nakładać bronzer? Pudry i kremy brązujące

Bronzer, czyli puder lub krem brązujący, to ciekawa alternatywa dla osób, które chcą cieszyć się opalenizną, ale unikają ostrego słońca (imituje opaleniznę), i świetny sposób na ukrycie mankamentów urody (umożliwia poprawę konturu twarzy). Czym wobec tego różni się bronzer od samoopalacza? Jaki bronzer wybrać: jak go dobrać do typu cery i karnacji? I wreszcie: jak nakładać (stosować) bronzer?

Czym różni się bronzer od samoopalacza?

Są trzy podstawowe różnice pomiędzy bronzerem a samoopalaczem. Po pierwsze, bronzer, o ile został odpowiednio zaaplikowany, nie pozostawia smug, po drugie, nie wysusza skóry i po trzecie, ewentualne niedociągnięcia w jego aplikacji można skorygować natychmiast.

Jaki bronzer wybrać?

Bronzer należy dobrać do typu cery i karnacji.

Jak dobrać bronzer do typu cery?

W przypadku cery normalnej, mieszanej lub tłustej najlepszym wyborem będzie bronzer prasowany, w żelu lub płynie. Przy cerze suchej lepiej sprawdzi się kosmetyk o konsystencji kremowej lub krem, który na skórze zmienia się w puder. Najłatwiejszy w aplikacji jest prasowany puder brązujący.

Większość pudrów brązujących zawiera błyszczące drobinki. Warto z nich korzystać w przypadku cery suchej i normalnej lub przed wieczornym wyjściem. Z kolei bronzer matowy to lepszy wybór przy cerze tłustej i mieszanej. Ten ostatni także skutecznie tuszuje zmarszczki i wygląda naturalnie (ostatecznie naturalna opalenizna nie błyszczy).

Jak dobrać bronzer do karnacji?

Aby prawidłowo dopasować bronzer, a konkretnie jego odcień, do karnacji, należy ustalić, jaka jest jest jej tonacja: ciepła, zimna czy neutralna. Większośćœ pudrów brązujących ma złotobrązowy odcień, który pasuje do ciepłej karnacji. Trudniej dobrać bronzer do zimnego i neutralnego tonu cery; najlepiej sprawdzi się kosmetyk w odcieniu zimnego beżu lub brązu z różowawym podtonem.

Zawsze należy wybierać bronzer w kolorze o ton lub dwa ciemniejszym od karnacji, bo zbyt ciemny będzie wyglądał nienaturalnie. W przypadku bardzo jasnej cery lepszym wyborem może okazać się zwykły puder, tyle tylko że w odcieniu ciemniejszym od karnacji.

Jak stosować (nakładać) bronzer?

Bronzer kremowy należy aplikować palcami lub gąbką do podkładu, a pudrowy ‒ dużym, ściętym ukośnie pędzlem o gęstym, delikatnym włosiu. To nie może być to samo akcesorium, którym nakładamy rozświetlacz i róż.

Puder brązujący zostawia na twarzy smugi, dlatego jego aplikacja wymaga staranności. Ponadto należy go nakładać tylko raz dziennie ‒ podczas wykonywania porannego makijażu; stosowany w celu odświeżenia make-upu w ciągu dnia może dać efekt maski.

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu aplikacji bronzera; metodę nakładania tego kosmetyku należy dopasować do kształtu twarzy. W przypadku twarzy okrągłej aplikujemy bronzer od połowy ucha przez środek policzka w kierunku ust, aby optycznie wyszczuplić owal. Można jeszcze musnąć pędzlem dół policzków i skronie. W celu złagodzenia ostrych rysów twarz kwadratową wystarczy musnąć bronzerem jedynie z boków czoła i policzków oraz lekko zahaczyć o kości policzkowe. Przy twarzy trójkątnej bronzer nakładamy na czubek brody i skroni oraz szczyty kości policzkowych. Z kolei aby twarz podłużna nabrała regularnego kształtu, należy aplikować bronzer na brodę, boki czoła i skronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *