Cienkie włosy zdają się być lekkie i pełne puszystości, ale wiemy, że to często tylko pozory. Trudno je pielęgnować i aby były ładne – należy z rozmysłem dobierać im fryzurę. Bez odpowiedniego cięcia i pielęgnacji cienkie włosy szybko tracą objętość i stają się oklapnięte i niestety daleko im do spektakularnego wyglądu. O pielęgnacji takich włosów warto mówić, ponieważ niszczeją one szybciej i są bardzo uwrażliwione. Jak dbać o włosy cienkie, delikatne, uwrażliwione i cieszyć się piękną fryzura?
Jak dbać o cienkie włosy – krótki poradnik
- myj je delikatnie, ponieważ cienkie włosy źle znoszą mocne i energiczne tarcie
- sięgaj po delikatne szampony, które nie mają w składzie tylu detergentów, silikonów i parabenów. Inną metodą jest mieszanie (rozrobienie) szamponu z wodą, zanim nałożysz go na włosy
- cienkie włosy bardzo łatwo jest przeciążyć – aby nie stały się oklapnięte – nie nakładaj szamponu na dolne partie włosów. Piana spływająca z głowy podczas mycia zadba o włosy na całej długości.
- podczas wycierania włosów – nie trzyj ich intensywnie w ręcznik, lecz owiń po prostu i delikatnie odciśnij, aby ręcznik wchłonął nadmiar wody
- w pielęgnacji cienkich włosów ważne jest nawet to, czym osuszacz włosy: staraj się ich nie trzeć za mocno i zaopatrz się w miękki ręcznik z mikrofibry lub delikatnej, bawełnianej tkaniny.
- jeśli masz dużo czasu i nie musisz nigdzie wychodzić – zrezygnuj z suszarki i pozwól włosom wyschnąć samodzielnie, co jakiś czas rozczesując je grzebieniem z dużymi, szeroko rozstawionymi zębami, lub po prostu przeczesuj je palcami
- cienkie włosy są bardziej narażone na zniszczenia (często określa się je jako włosy uwrażliwione) – zapewnij im dodatkowe odżywienie, najlepiej sięgając po naturalne olejki, które zabezpieczą włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami.
- w dni kiedy nie możesz olejować całych włosów i skóry głowy – pamiętaj przynajmniej o końcówkach: nałóż olej na końce włosów, by nie rozdwajały się i nie wysychały
- podczas suszenia nie ustawiaj nawiewu suszarki na wysoką temperaturę i silny nawiew, ponieważ to tylko plącze włosy. Strumień powietrza powinien być delikatny i chłodny
- aby włosy nabrały objętości – susz je z głową skierowaną do dołu
Najlepsze fryzury dla cienkich włosów
Masz cienkie włosy? Być może trochę pocieszy Cię fakt, że co druga kobieta narzeka na swoje włosy, a zwłaszcza na ich objętość. To powszechny problem, choć blondynki mają odrobinę gorszą sytuację: ich włosy mają po prostu mniejszą średnicę niż te brunetek i szatynek.
Najlepszym rozwiązaniem – oprócz odpowiedniej pielęgnacji – jest odpowiednie cięcie. Dobrze dobrana fryzura sprawi, że włosy będą cały czas wyglądały na puszyste i pełne objętości. Jakie fryzury będa najlepsze dla cienkich włosów?
1. FALE
Pofalowane włosy nadają całej fryzurze puszystości; wówczas optycznie zwiększa się objętość włosów i stają się one ładnie odbite od nasady, a cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej.
Jak osiągnąć taki efekt? Nie musisz co noc spać w twardych wałkach lub codziennie rano palić je kręceniem na gorącą lokówkę. Najlepiej zawiń je wieczorem na papiloty lub zakręć na całej głowie ślimaczki z kilku pasm włosów. Hitem wizażystów i blogerek oraz włosomaniaczek jest nawijanie włosów na… wilgotne chusteczki dla niemowląt. Rób to na noc, a rano zdejmij chustki. Piękne fale gwarantowane, a włosy dodatkowo zyskują pielęgnację i nawilżenie.
Cienkie włosy są podatne na układanie, dlatego nie muszą być wilgotne, nie musisz również stosować żadnych preparatów do układania kosmyków (tylko niepotrzebne byś je przeciążyła). Rano zdejmij papiloty, rozpleć ślimaczki i przeczesz całą fryzurę palcami.
2. CIENIOWANIE PRZEDNICH PARTII WŁOSÓW
Mówiąc jaśniej – długa, pocieniowana grzywka, którą możesz zaczesywać na bok, sprawi, że cała fryzura zyska objętość. Lekkie i subtelne pasemka z przodu twarzy dodadzą jej puszystości, łagodności i optycznie zwiększą objętość. Pamiętaj jednak, żeby nie przetłuścić takiej grzywki, ponieważ osiągniesz wówczas odwrotny efekt do zamierzonego i zafundujesz sobie ciężkie, niekorzystnie wyglądające strąki wokół twarzy.
3. KRÓTKIE CIĘCIE
Krótkie, geometryczne i niemal męskie cięcia sprawiają, że cała fryzura jest lekka, delikatna, a krótkie kosmyki łatwiej jest odbić od nasady, czyli zwiększyć ich objętość. Może to być klasyczna fryzura „na pazurki” lub nieco dłuższe pasma, zaczesywane do tyłu i mocno odbite od nasady.
4. DŁUGIE, CIENKIE WŁOSY – TO MOŻLIWE!
Fryzura z cienkich, długich włosów jest do osiągnięcia, więc jeśli marzą Ci się włosy do pasa – nie musisz rezygnować z tej wizji. Taka fryzura powinna być jednak cieniowana tak, aby znaczna część fryzury nabrała lekkości i by włosy nie oklapły już w kilka godzin po myciu.
Dodaj komentarz