Czasy, kiedy na rynku pod nazwą „podkład” istniały cztery kolory oleistego mazidła, które nasze mamy mieszały i metodą prób i błędów dobierały do swojej karnacji, minęły bezpowrotnie. Obecnie rynek obfituje w podkłady o różnorodnej konsystencji i o różnym działaniu, a także o nieprzebranej kolorystyce. Bywa, że czujemy się zagubione w gąszczu informacji i mnogości różnych produktów. Jak zatem wybrać dobry podkład i nie stracić przy tym głowy?
1. Nie kieruj się ani opinią producenta, ani recenzją Twojej najbliższej przyjaciółki. Każda z nas ma inny rodzaj skóry, a dobór odpowiedniego kosmetyku to sprawa bardzo indywidualna. Należy również pamiętać, że każda z nas lubi inną formę podkładu- jedna osoba bardzo dobrze czuje się, używając wyłącznie podkładów mineralnych, a inna skłania się ku satynowym musom do twarzy.
2. Najlepiej nie testować kolorów podkładów w sztucznym świetle drogerii. Poza tym nakładanie go w długimi smugami na kości żuchwy, przez szyję aż po obojczyk może być nieco kłopotliwe. O wiele wygodniej zrobić to w zaciszu domowym. Drogeryjne szafy z kosmetykami są najczęściej wyposażone w małe próbki, którymi można rozporządzać. Warto wziąć po kropelce każdego koloru i rodzaju, który Cię interesuje. Przydadzą Ci się do tego małe plastikowe pudełeczka, np. puste pudełko po cieniach do powiek. Nałóż do niego niewielką ilość wybranych podkładów. Pamiętaj, żeby zapisać jaki rodzaj podkładu testujesz i jaki jest jego odcień.
3. Test podkładów należy wykonywać w domu, przy naturalnym świetle dziennym, np przy oknie. W ten sposób ujrzymy jego faktyczny kolor w dziennym świetle. Najlepiej wybrać 3 podkłady o zbliżonej tonacji i każdy z nich nałożyć obok siebie na skórę wykonując kreskę zaczynającą się od linii żuchwy, a kończącą na obojczyku. Podkład musi zrównać się nie tylko z Twoją skórą twarzy, ale również z odcieniem dekoltu. Podkład dobieraj nie do KOLORU cery, tylko do ogólnego ODCIENIA skóry i dekoltu. Sprawdź zatem, czy ton twojej skóry jest zimny (wybieraj podkłady w odcieniu różowym), ciepły (pasują Ci podkłady w odcieniu żółtym), jest mieszanką zarówno tonów ciepłych, jak i zimnych (odcień twojego podkładu powinien być wówczas lekko oliwkowy). Istnieje również cała gama neutralnych odcieni, która pasuje do różnych odcieni skóry. Warto sprawdzić, czy w tej gamie nie znajduje się podkład, który idealnie zsynchronizuje się z Twoją skórą.
4. Jeśli znalazłaś więcej niż jeden podkład dobrany pod względem koloru i pasujący do tonu Twojej cery należy sprawdzić, który z nich najbardziej polubi Twoja skóra. Wykonaj makijaż z jego pomocą i obserwuj, jak zachowuje się na Twojej skórze w ciągu całego dnia. Bierz pod uwagę jego trwałość i to, jak zachowuje się do spółki z innymi kosmetykami, których używasz (nie waży się, nie utlenia do innego koloru). Po całodniowym teście wybierz podkład, który zajmie pierwsze miejsce na podium.
Dodaj komentarz