Zwyczajnie niezwyczajny- makijaż à la Bardotka

Od momentu, kiedy świat ujrzał Brigitte Bardot w filmie „I Bóg stworzył kobietę” pokochał ją wielką, nieprzemijającą miłością. Bardot stała się ikoną mody i symbolem kobiety wyzwolonej. Przez całe lata 60-te wśród kobiet panowała moda naśladująca styl ubierania się, fryzury i makijaż Brigitte Bardot. Owa eteryczna blondynka zapisała się na lata nie tylko w historii kina. Stworzyła swój własny, niemal dziki, niewystudiowany look, który do dziś jest natchnieniem dla projektantów mody i wizażystów. Podpowiemy Ci, jak stworzyć makijaż a’la Brigitte Bardot.

1. Przygotuj skórę do makijażu. Ponieważ ten make-up skupia się przede wszystkim na oczach, nie obciążaj twarzy ciężkimi, kryjącymi podkładami. Idealne będzie nałożenie jedynie bazy pod makijaż lub kremu BB. Możesz oprószyć ją transparentnym, bambusowym lub ryżowym pudrem.

2. Wytuszuj brwi tak, jak zwykle to robisz. Są one dosyć istotnym elementem makijażu, ponieważ przy mocno zaznaczonym oku w stylu „smoky eye” brwi również muszą być widoczne.

3. Oczy- najważniejszy element makijażu. Na całą powiekę nałóż bazę pod cienie, a następnie delikatnie wklep za pomocą pędzelka jasny cień. Może być biały, kremowy lub écru. Najlepszy efekt da matowy lub satynowy cień.

Eyelinerem w żelu narysuj kreskę, która musi ciągnąć się przez całą górną powiekę i śmiało wychodzić za zewnętrzny kąt oka- ważne jest to, aby kreska przy zewnętrznym kąciku lekko kierowała się do góry. Pozwoli Ci to ją pogrubić (jeśli nie jesteś wprawiona w grubych kreskach najlepiej narysować w tym miejscu zarys, który następnie wypełnisz czarnym pigmentem).

Teraz pora sięgnąć po szary lub grafitowy cień. Nałóż go delikatnie na załamaniu powieki, zaczynając od zewnętrznego kącika oka. Rozetrzyj go delikatnie i zblenduj w kącikach, aby stopił się z jasnym cieniem nałożonym wcześniej. Grafitowy cień nie może odznaczać się nieładną, silną kreską.

Na dolną powiekę nałóż czarny cień. Używaj cienkiego, płaskiego pędzelka i aby rozetrzeć cień. Teraz sięgnij po czarną kredkę i za jej pomocą stwórz dodatkową linię na dolnej powiece- musi zaczynać się od wewnętrznego kącika oka i ciągnąć śmiałą kreską aż do zewnętrznego. Mocno wytuszuj rzęsy, a jeśli to konieczne- przyciemnij czarną kredką wewnętrzne krawędzie powiek.

4. Usta u Brigitte Bardot są bardzo naturalne, niemal niewidoczne. Możesz użyć po prostu bezbarwnego błyszczyka lub matowej pomadki w kolorze nude. BB często podkreślała usta jedynie za pomocą konturówki do ust w naturalnym kolorze. W tym makijażu bardzo dobrze będzie wyglądał błyszczyk w delikatnym, koralowym odcieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *