Ziółka, które leczą trądzik. Poznaj ich moc

Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości ziół znane są od bardzo dawna. Rośliny, które porastają łąki i nasze ogrody, poradzą sobie z każdym skórnym problemem. Sprawdź, jak działają fiołek, nagietek i oczar wirginijski. Przekonaj się, jak poradzą sobie z trądzikiem.

NAGIETEK LEKARSKI

To niepozorna roślina o leczniczych właściwościach. Zawiera wiele witamin i mikroelementów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i urodę. Chodzi tu między innymi o: flawonoidy, olejek eteryczny, witaminę C i sole mineralne. Jak nagietek wpływa na cerę trądzikową? Ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, regenerujące i oczyszczające. Z powodzeniem poradzi sobie z zaskórnikami i krostkami. Ekstrakt z nagietka często dodawany jest do wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry podrażnionej i trądzikowej. Suszone kwiaty można znaleźć w ziołowych mieszankach wspomagających trawienie.

FIOŁEK TRÓJBARWNY

Ta kolorowa roślinka również poradzi sobie z trądzikiem. Dzięki zawartości wielu składników odżywczych doskonale wypielęgnuje cerę. Fiołek zawiera: rutynę, garbniki, karoten, witaminę C i sole mineralne. Kosmetyki z dodatkiem tej rośliny mają działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i oczyszczające. Bardzo dobre efekty przynosi w połączeniu z innymi ziołami: pokrzywą, skrzypem, rumiankiem lub mniszkiem lekarskim. Fiołek można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

OCZAR WIRGINIJSKI

Oczar wirginijski to roślina bardzo często wykorzystywana w kosmetyce. Zawiera garbniki, flawonoidy, saponiny i olejek eteryczny. Składniki mają właściwości ściągające, przeciwzapalne, łagodzące i oczyszczające. Oczar wirginijski stosowany jest w hydrolatach, tonikach, kremach i wielu innych produktach. A jakie mają działanie? Pochłaniają nadmiar sebum, regulują pracę gruczołów łojowych, przyspieszają gojenie się ranek i oczyszczają pory skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *