Zabiegi na oczy. Sposoby na dolinę łez, opadanie powiek i worki tłuszczowe pod oczami

Okolice oczu starzeją się najszybciej, przez co już około 40. roku życia zaczynamy borykać się ze zmarszczkami, zapadaniem się skóry w oczodole i tworzeniem się worków pod oczami. Aby odwrócić te procesy, nie trzeba korzystać z usług chirurga plastycznego. Twój problem rozwiąże kosmetyczka, która przeprowadzi odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej. Poznaj skuteczne sposoby na dolinę łez, opadanie powiek i worki tłuszczowe pod oczami.

Sposoby na dolinę łez

Jedną z oznak upływającego czasu jest zapadnięcie skóry pod okiem, które przechodzi skośnie na policzek. Zagłębienie prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka – tak jak płyną łzy.

Zabieg trwa około 20 minut. Jest bolesny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu. W linię zagłębienia wstrzykuje się kwas hialuronowy. W efekcie zagłębienia pod oczami i na policzkach spłycają się, a cień oczodołu staje się mniej wyraźny. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego stymuluje produkcję kolagenu w skórze, która w konsekwencji zagęszcza się i ujędrnia.

U niektórych osób dolina łez jest tak widoczna, że zabieg należy powtórzyć. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

Sposoby na opadanie powiek

Opadanie powiek to konsekwencja nadmiaru skóry górnej powieki, która sprawia, że spojrzenie robi się smutne, a twarz traci na świeżości. Ta przypadłość wynika ze spowolnionej produkcji włókien kolagenowych i osłabienia mięśni.

Jest wiele sposobów, aby zwalczyć ten problem. Rodzaj zabiegu wybiera lekarz. Najpopularniejsze z nich to:

  • mezoterapia igłowa na powieki i okolice brwi, która polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych pobudzających produkcję substancji odpowiedzialnych za napięcie skóry,
  • podniesienie i napięcie powiek poprzez ostrzykiwanie ich kwasem hialuronowym lub botoksem,
  • lifting czoła i brwi.

Sposoby na worki tłuszczowe pod oczami

Worki tłuszczowe pod oczami mogą być następstwem wieku lub uwarunkowań genetycznych. Za ich powstawanie odpowiada osłabienie struktur skóry i mięśni twarzy. Najlepszym sposobem na ten problem jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na wstrzyknięciu do worków tłuszczowych substancji aktywnej o właściwościach rozbijających i rozpuszczających tłuszcz. Efekty są widoczne po kilku dniach od zabiegu, jak tylko skóra zregeneruje się, a opuchlizna zejdzie. Aby trwale usunąć tłuszcz z dolnych powiek, należy wykonać 3-4 zabiegi w odstępie 4-5 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *