Wavy bob – fryzura sezonu

Wavy bob – fryzura sezonu

Wszystko zaczęło się na początku XX wieku. Pewna aktorka teatralna obcięła włosy na potrzeby sztuki. I choć fryzura bob nie od razu zyskała na popularności, to dziś przyciąga ciekawskie spojrzenia. W tym sezonie jednak modna jest odmiana tej fryzury, wavy bob.

Fryzura bob – historia i rodzaje

Moda na krótkie włosy w stylu bob nastała dopiero w latach 20-tych. Noszono wtedy prostą grzywkę sąsiadującą z linią brwi, równej długości włosy zasłaniające uszy. Głowa z tyłu zazwyczaj ogolona była na tzw. zero. Kolejny boom na fryzury bob miał miejsce w latach 60. XX wieku. Modne były wtedy asymetryczne przejścia i włosy sięgające linii szczęki. Obecnie modnych jest kilka wariantów fryzury bob. Jest klasyczny bob z długą lub krótką grzywką. Bob chiński to włosy takiej samej długości wokół głowy, ale sięgające szyi. Bob w stylu lat 60-tych, gdzie włosy są ścięte do takiej samej długości wokół głowy, grzywka jest krótka, a tył głowy całkowicie wygolony. Jest również asymetryczny bob (A Line). Włosy z tyłu głowy są krótsze; ich długość zwiększa się po bokach i z przodu głowy.

Jednak ostatnio coraz większą furorę robi wavy bob (falisty bob). Moda na ten rodzaj fryzury przywędrowała do nas zza oceanu, z czerwonego dywanu. Odejmuje lat, dodaje seksapilu i pasuje do każdego typu twarzy i sylwetki. A przede wszystkim jest łatwy do wykonania i nadaje się na różne okazje. Wavy bob ułożysz za pomocą lokówki. Zanim potraktujesz włosy wysoką temperaturą, nałóż na nie piankę do stylizacji na gorąco. Kiedy już wszystkie loczki lub fale będą gotowe, fryzurę utrwal lakierem, a za pomocą jedwabiu w sprayu dodaj jej połysku. Aby dopełnić nowy i młodzieńczy look, do fryzury wavy bob dobierz odpowiedni makijaż. Doskonale sprawdzi się naturalny wygląd, delikatne usta i lekko podkreślone oczy. Do twojej nowej fryzury będzie pasował też mocny makijaż wieczorowy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.