W jaki sposób wzmocnić włosy po farbowaniu?

Włosy po farbowaniu mogą być osłabione i wyglądać na zniszczone. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy zabieg jest wykonany nieumiejętnie lub nieodpowiednimi produktami. Co wtedy zrobić? Na szczęście są sprawdzone sposoby, dzięki którym wzmocnisz swoje włosy po farbowaniu.

Czemu farbowanie negatywnie wpływa na włosy i skórę głowy?

Farbowanie włosów może wywołać negatywne skutki, jeśli chodzi o kondycję włosów i skóry głowy. A wszystko za sprawą amoniaku i kilku sztucznych substancji. To właśnie on powoduje odchylanie się łusek włosa, przesuszenie i uszkodzenia. Negatywny wpływ ma także rozjaśnianie. Pasemka po tym zabiegu są cienkie, łamliwe i podatne na wypadanie. Należy też pamiętać, że woda utleniona niekorzystnie oddziałuje na skórę głowy – przesusza ją i zwiększa ryzyko powstawania łupieżu.

Obetnij uszkodzone końce włosów

Przesuszonych i rozdwojonych końców pasemek niestety nie da się uratować, ani scalić nawet najlepszymi kosmetykami. Jedyne rozwiązanie to obcięcie zniszczonych końcówek, a najlepsze – podcięcie włosów o kilka centymetrów. I to jest najlepszy sposób na rozpoczęcie pielęgnacji pasemek w ogóle.

Używaj produktów do włosów farbowanych

To najlepsze, co zrobisz dla swoich farbowanych włosów. Takie produkty przede wszystkim chronią pasemka przed przesuszeniem, zapewniają mu wygładzenie i nabłyszczenie, zapobiegają uszkodzeniom, podbijają kolor farby i zapobiegają jej blaknięciu. Bardzo dobrze sprawdzą się serie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych.

Wypróbuj domowe sposoby

O włosy farbowane warto dbać również w domu za pomocą kosmetyków DIY. Na pewno sprawdzą się olejki kokosowy lub awokado. Stosuj je tradycyjnie w zabiegu olejowania pasemek lub jako dodatek do ulubionej maski i odżywki do spłukiwania. Na włosy farbowane dobry wpływ mają również suplementacja i zdrowa dieta.

Nie stosuj urządzeń do stylizacji

Lokówka, prostownica i suszarka – te urządzenia zrujnują twoje włosy, jeśli będziesz ich nieumiejętnie używała. Po pierwsze warto ograniczyć częstotliwość ich używania, po drugie przed i po zastosowaniu na włosy zaaplikować kosmetyk ochronny i odżywczy, a po trzecie nie ustawiaj temperatury na najwyższą. W przeciwnym wypadku twoje włosy będą suche, matowe i podatne na uszkodzenia.

Uważaj na mechaniczne uszkodzenia pasemek

Włosy możemy uszkodzić podczas czesania, wiązania, zdejmowania frotki i ozdób, zakładania ubrań, a nawet podczas spania. Najwięcej szkody możemy im wyrządzić wtedy, gdy są mokre. Między innymi z tego powodu nie należy spać w mokrych włosach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *