Pokaż mi swoją torebkę, a powiem ci kim jesteś. Co skrywają damskie torebki?

O torebkach kobiet krążą legendy. Według niektórych większość tego, co znajduje się wewnątrz nich, jest zupełnie niepotrzebna – oczywiście tak myślą tylko mężczyźni. My, kobiety, dobrze wiemy, co ze sobą zabrać i czego będziemy potrzebowały w danej chwili. A nuż, widelec coś się nam przyda. Co skrywają damskie torebki?

Żaden mężczyzna nie zrozumie, dlaczego kobiety wkładają do swoich torebek rzeczy, z ich punktu widzenia, zupełnie niepotrzebne. Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż, my, kobiety, jesteśmy bardzo praktyczne, przygotowane na każdą sytuację, obdarzone instynktem, który nigdy nas nie zawodzi, a także zaradne, dzięki czemu poradzimy sobie z każdym, nawet najmniej niespodziewanym, kłopotem. Damska torebka zawiera podstawowy zestaw gadżetów: portfel, klucze i telefon. Uzupełnić go możemy o chusteczki, gumę do życia i oczywiście małą kosmetyczkę (a w niej szminkę, róż do policzków, puder i lusterko). Mitem jest też to, że kobiety nigdy nie mogą znaleźć potrzebnej w danym momencie rzeczy. I jak nie trudno jest się domyślić, jest to tylko i wyłącznie zdanie facetów. Otóż gdyby panowie choć raz zajrzeli do torebki swojej dziewczyny, wiedzieliby, że wyposażona jest w przegródki, suwaczki i kieszonki.

Zawartość damskiej torebki zmienia się wraz z ewolucjami, jakie zachodzą w otaczającym nas świece. Kiedyś kobietom wystarczyła haftowana chusteczka i wachlarzyk. Dziś w torbie (w odpowiedniej przegródce!) znajdują się na przykład: notes i długopis, pendrive, kalendarz biurowy, czytnik e – booków, iPhone i słuchawki. Są to atrybuty nowoczesnej i modnej dziewczyny, bizneswoman, kobiety przedsiębiorczej. Na wyposażeniu damskiej torebki znalazły się również mała parasolka i… gaz pieprzowy. O ile ta pierwsza rzecz może czasem przydać się do obrony (choć w pierwotnym zamierzeniu chroni przed deszczem), to ta druga jest do tego stworzona. A przed kim kobieta miałaby się bronić? Na przykład przed nachalnym amantem. Panowie, bądźcie więc wyrozumiali dla damskich torebek i tego, co skrywają. Ale przede wszystkim bądźcie wyrozumiali dla posiadaczek torebek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *