Pielęgnacja skóry na noc

Nocą skóra regeneruje się najintensywniej, dlatego to najlepsza pora, żeby o nią zadbać. Zanim dowiesz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry na noc, poznaj odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie nocą skóra najlepiej się regeneruje.

Dlaczego skóra najlepiej regeneruje się nocą?

Nocą procesy regeneracyjne są bardziej intensywne, ponieważ wzrasta temperatura skóry i mikrokrążenie. Między godziną 1.00 a 2.00 organizm oczyszcza się, a nagromadzone toksyny przenikają do układu limfatycznego. Skóra wchłania aktywne składniki kremów, a włókna elastyczne i warstwa ochronna naskórka regenerują się. Ponadto skóra wyrównuje poziom wody w tkankach. Około godziny 3.00 ciśnienie i temperatura wzrastają, a tkanki są dobrze dotlenione i bardziej elastyczne.

Pielęgnacja skóry na noc – kosmetyki

Kremy na noc powinny zawierać retinol, kwasy owocowe, koenzym Q10, substancje dotleniające oraz witaminy C i E. Retinol regeneruje naskórek i zmniejsza zmarszczki. Kwasy owocowe eliminują przebarwienia, stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz odblokowują pory. Koenzym Q10 zwalcza wolne rodniki i poprawia jędrność skóry. Substancje dotleniające pobudzają przemianę materii. Witamina C przyspiesza syntezę komórkową, a witamina E zwalcza wolne rodniki.

Pielęgnacja skóry na noc – wieczorna rutyna

Poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków warto wyrobić w sobie dobre nawyki pielęgnacyjne i wdrożyć je wieczorem. Po pierwsze, nigdy nie kładź się spać w makijażu. Pozostawienie niezmytego makijażu na noc może wywołać wykwity i skutkować poszarzałą cerą.

Ponadto warto spać w rękawiczkach i skarpetkach, a przedtem nałożyć na dłonie i stopy grubą warstwę kremu nawilżającego. To sprawi, że skóra dłoni i stóp będzie gładsza i miększa, a płytka paznokcia mnie podatna na uszkodzenia.

Równie istotne jest stosowanie kremu pod oczy. Cienka warstwa kremu o lekkiej, żelowej konsystencji spowoduje, że rano skóra w okolicach oczu będzie wyglądać świeżo i promiennie. Całości dopełni zastosowanie maseczek złuszczających. Dzięki nim składniki kosmetyków aplikowanych rano będą bardziej skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *