Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy, inaczej modelowanie konturów twarzy, ma na celu skorygowanie kształtu twarzy. Zabieg umożliwia podniesienie owalu twarzy, zwiększenie objętości skóry i przywrócenie jej gęstości oraz poprawienie kształtu nosa, ust lub kości policzkowych. Na czym polega wolumetria twarzy, jakie daje efekty i czy jest bezpieczna?

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, w których widać ubytek tkanki tłuszczowej. Iniekcję wykonuje się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą część policzków, skroni, okolic żuchwy lub podbródka, dzięki czemu pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. Efekt jest jednolity i naturalny.

Wolumetria twarzy – efekty

Z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność, a z czasem staje się wiotka i opada. Wolumetria twarzy hamuje oznaki starzenia się skóry związane z utratą objętości, wyrównuje kontur, wypełnia zapadnięte policzki i podnosi owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi są dedykowane osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko – mogą z nich korzystać wszyscy, których celem jest powiększenie ust bądź skorygowanie kształtu nosa lub kości policzkowych.

Czy wolumetria twarzy jest bezpieczna?

Wolumetria twarzy jest bezbolesna i bezpieczna, zwłaszcza jeżeli zostaną zastosowane preparaty nowej generacji. Te ostatnie ze względu na skład i właściwości ograniczają ryzyko wystąpienia powikłań i działań niepożądanych do minimum. Wolumetrię twarzy można łączyć z większością zabiegów medycyny estetycznej.

Chociaż iniekcja preparatu ma miejsce na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza normalnego funkcjonowania pacjenta. Tam, gdzie został podany wypełniacz, może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk lub delikatny ból, ale wszystkie objawy ustępują po 2-3 dniach. Przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy i dotykania miejsc iniekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *