Masa perłowa na blizny i rozstępy – właściwości, zastosowanie i efekty

Jest materiałem jubilerskim, cennym składnikiem kosmetyków i świetnym składnikiem naturalnym. To oczywiście masa perłowa, która zawiera wiele cennych składników opóźniających starzenie się skóry. Jak dokładnie działa, jakie ma właściwości i zastosowanie masa perłowa?

Jak powstaje masa perłowa?

Masa perłowa składa się przeważnie z węglanu wapnia, mikroelementów i aminokwasów. Zbierana jest z wnętrza muszli małż lub skorupiaków. Powstaje na skutek podrażnienia powierzchni mięczaka na przykład ziarnem piasku. Zostaje uruchomiony wówczas mechanizm obronny, który intruza pokrywa masą perłową. W ten sposób powstają perły.  Najcenniejsze z nich wcale nie są białe, lecz niebieskie i różowe.

Masa perłowa – zastosowanie

Oczywiście najbardziej znanym zastosowaniem jest tworzenie biżuterii, ozdób do włosów i do domu, a kiedyś akcesoriów do potrzebnych do codziennego życia (zastawa stołowa, zegarki). Perły gorszej jakości przetwarza się na pył perłowy lub masę perłową, a te stosuje się w produkcji kosmetyków lub leków. A jak odróżnić prawdziwą masę perłową od plastikowych podróbek? Prawdziwa masa perłowa zawsze będzie zimna w dotyku i o wiele droższa.

Właściwości masy perłowej

Masa perłowa ma następujące właściwości:

  • węglan wapnia (składnik pereł) stosowany jest w przypadku osteoporozy;
  • trwałość masy perłowej sprawiła, że stosuje się ją w implantologii zębów;
  • proszek perłowy wsypuje się do rękawic chirurgicznych, żeby pochłonął wilgoć;
  • masa perłowa pochłania promienie UV, działa przeciwzmarszczkowo, regeneruje i ujędrnia, rozjaśnia przebarwienia, wygładza blizny, przyspiesza gojenie się małych ran, zmniejsza rozstępy;
  • proszek perłowy poprawia koloryt cery i rozjaśnia zęby.

Kosmetyki z masą perłową

Masa perłowa stosowana jest do produkcji kosmetyków rozjaśniających blizny i przebarwienia oraz wygładzających rozstępy. Znajdziemy ja głównie w kremach i olejach. Masa perłowa jest również składnikiem stosowanym w produktach do cery trądzikowej i dojrzałej ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe i liftingujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *